Kino programa „Lietuviško kino dienos 2021“ kino centre „Garsas“ spalio 14 – 21 d. – lietuviškų filmų programa: naujausi dokumentiniai, vaidybiniai, trumpametražiai filmai, išskirtinės retrospektyvos, skirtos režisierių, aktorių jubiliejams bei iškilių Lietuvai asmenybių paminėjimui, taip pat susitikimai su filmų kūrybinėmis grupėmis, teminės parodos.

Žiūrovai kviečiami ne tik žiūrėti, tačiau ir balsuoti už labiausiai patikusį lietuvišką filmą. Žiūroviškiausias filmas bus apdovanotas prizu, kurį įsteigė daugiametis renginio rėmėjas – meninio stiklo studija „Glassremis" ir jos įkūrėjas menininkas Remigijus Kriukas.

Spalio 16 d. 16 val. filmas „Vienui vieni", rež. Jonas Vaitkus. Didžioji salė. Seansas nemokamas.

VIENUI VIENI

Lietuva, dokumentinis, 2003, 1:30, N-14.

Režisierius: Jonas Vaitkus

Vaidina: Ramūnas Rudokas, Vladas Bagdonas, Povilas Stankus, Rolandas Kazlas, Vladimiras Jefremovas, Vytautas Rumšas, Danutė Vidugurytė, Brigita Bublytė, Saulius Balandis

Originalo kalba: lietuvių

Filmo įvykių pagrindas – tragiškas ir viltingas Lietuvos istorijos tarpsnis, kai rezistencinis judėjimas priešinosi sovietų invazijai. Filme pasakojama žymaus lietuvių partizano Juozo Lukšos-Daumanto ir jo šeimos istorija. Juozas Lukša už Lietuvos nepriklausomybę kovojo ir savo šalyje, ir Vakaruose. Ten jis sutiko savo vienintelę meilę Nijolę, tačiau grįžo į Lietuvą tęsti kovos ir asmeninio gyvenimo nebegyveno. Du Juozo Lukšos broliai buvo nužudyti sovietų, du – ištremti į Sibirą. Tėvas, sugniuždytas sūnų likimo, išprotėjo. Juozą Lukšą, vos sulaukusį trisdešimties, nužudė sovietų slaptosios tarnybos.

 

*Renginys bus filmuojamas, fotografuojamas; medžiaga viešinama.

Partneriai:

glassremis

 

Projektas „Nacionalinis kinas" iš dalies finansuojamas:

panevezio-miesto-savivaldybe         lietuvos_kino_centras