MES DEŠIMTMEČIAI. DOKUMENTINIŲ FILMŲ PROGRAMA / ĮGARSINTA LIETUVIŠKAI
3-5 klasėms


2015 1:07 Dokumentinis Danija, Nyderlandai V VšĮ „Skalvijos kino centras“

Pateikti užklausą

Plačiau

Trumpametražių dokumentinių filmų programa
Filmų programos herojai – dešimties metų vaikai, kuriuos vienus nuo kitų skiria tūkstančiai kilometrų. Juos supa skirtingi kraštovaizdžiai, tradicijos, kultūra, žaidimai ir daiktai. Keitė („Keitė ir riedlentė“) ir Čikara („Čikara – sumo imtynininko sūnus“) gyvena išsivysčiusiose pasaulio šalyse – Nyderlanduose ir Japonijoje, Nora („Liūtas ir drąsi pelytė“) – pabėgėlių stovykloje Jordanijoje. Čia mergaitė kartu su tėvais pasitraukė nuo pilietinio karo Sirijoje. Visų trijų vaikų istorijos, nepaisant skirtingų jų gyvenimo sąlygų, patvirtina, kad dešimtmečių pasaulis dažnai nebeapsiriboja vien namais, kiemu ar mokykla. Plečiantis pasaulio riboms, jame vis reikšmingesnę vietą užima pomėgiai. Jie padeda vaikams ne tik prasmingai leisti laisvalaikį, bet ir geriau pažinti save. 
 
Keitė ir riedlentė
Skatekeet
Keitė – dešimties metų mergaitė. Ji riedlente rieda taip puikiai, kad atkreipia ir berniukų dėmesį – juk mergaitės paprastai tuo neužsiima. Keitės kelyje – įvairiausios nuomonės apie ją, tačiau riedlentės dėl jų ji nemes.
Režisierius: Edward Cook
Nyderlandai, 2015, 15 min.
 
Liūtas ir drąsi pelytė
De leeuw en de dappere muis
Sirijoje vyksta karas, todėl keletui milijonų vaikų gresia pavojus. Vienai jų – dešimties metų mergaitei Norai – kartu su tėvais, broliais ir sesėm teko bėgti iš šalies. Dabar jie gyvena pabėgėlių stovykloje kaimyninėje Jordanijoje. Nora pasiilgo savo namų ir draugų, tačiau nenusimena – piešia ir siuvinėja, augina katinėlį ir viliasi, kad ateityje laisvoje Sirijoje įkurs mergaičių meno akademiją.
Režisierė: Els van Driel
Nyderlandai, 2014, 20 min.
 
Čikara – sumo imtynininko sūnus
Chikara – sumobryderens son
Čikara – dešimties metų berniukas japonas, kuris visą vasarą ruošiasi svarbioms sumo imtynių varžyboms. Jis labai talentingas, tačiau ir tikimasi iš jo daug, nes jo tėtis Harumitsu anksčiau buvo profesionalus imtynininkas. Čikara nori, kad tėtis didžiuotųsi juo, tačiau likus keletui savaičių iki varžybų, jis ima abejoti savimi.
Režisierius: Simon Lereng Wilmont
Danija, Japonija, 2013, 32 min.
DALINTIS PER FB