-RUDENS AKIMIRKOS KINE-

Išsirink, ateik, pamatyk!

Spalis 2021 m.

 

Rugsėjo 24 d.  15:30 val. nemokamas tarptautinis eksperimentinio kino ir meno festivalis „Suspaustas Laikas“ jaunimui ir visiems, kuriems idomus kinas.

Tarptautiniu festivaliu „Suspaustas Laikas“ siekiama sudaryti sąlygas meno ir kino mylėtojams plėsti žinias apie eksperimentinį kiną, meną, kino kalbos evoliuciją ir naujausias technologijas mene. Festivalis prisideda prie kino meno sklaidos Lietuvos regionuose ir jaunimo, vietos bendruomenės kultūrinės edukacijos.
Edukacinė eksperimentinio kino programa
Edukacinė kino programa bus skirstoma į dvi dalis, supažindinimas su kino ir meno sąvokomis, eksperimentinio kino vieta kino ir meno disciplinuose, svarba, raida ir istorija.
Supažindinimas su “Suspausto Laiko” festivaliu, Olandijos, Argentinos, Indonezijos ir Japonijos eksperimentinio kino mokyklomis ir jų darbais.

sl_panevezys_kvietimas

 

amk_2021_festas

 

Projekto MANO MOKYTOJAS KINAS

 

XVII-asis respublikinis trumpametražių filmų festivalis AŠ+MIESTAS=KINAS 2021

 

Rugsėjo 3 d. 15:00 val. kino centras „Garsas“ adresu: Klaipėdos g. 146, Panevėžys, kviečia Panevėžio miesto ir Lietuvos kino meno mylėtojus į trumpametražių filmų festivalį. Šis festivalis skirtas įvairaus amžiaus auditorijai, daug dėmesio skiriant jaunimui. Tai kino kūrybos plėtra Lietuvoje. Visi kino meno gerbėjai kviečiami kurti trumpametražius filmus, kurie dalyvauja konkursinėje festivalio programoje.

PAGRINDINIS PRIZAS: 2-iejų dienų dalyvavimas dokumentinio filmo „Dažnių žvejyba“ filmavimo aikštelėje režisieriaus Vytauto Tinterio asistento pozicijoje!

Į atidarymo programą įtraukiami jaunieji miesto atlikėjai, kurie šokiu, daina ar improvizacija atveria duris į kino pasaulį.

Žiūrovus ir dalyvius džiugins Daumantas Lukošiūnas muzikiniu pasirodymu.

Filmus vertina profesionali komisija, žiūrovai, specialių prizų ir nominacijų steigėjai. Prie festivalio organizavimo aktyviai prisideda miesto verslo įmonės, kurios kasmet įsteigia gausų prizinį fondą.

Komisiją sudaro:
- komisijos pirmininkas Vytautas Tinteris - jaunosios kartos režisierius. Jo filmografijoje tokie filmai kaip „Aš turiu anūkę“ (2013), „Violence“ (2013 m.), „Mes tik pavogėm truputį tuščios erdvės“ (2018) bei debiutinis pilnametražis, didžiuosiuose kino ekranuose pasirodęs filmas „Plastikinių rūmų žmonės“ (2019 m.)

-komisijos narys Silvestras Polinauskas - Jaunosios kartos režisierius, prieš tris metus baigęs LMTA kino režisūros studijų bakalaurą. Režisieriaus filmografijoje yra šie jo rašyti ir režisuotai trumpametražiai filmai – „Das Auto“ (2017) ir „Siena“ (2018) - jie buvo rodyti Lietuvos ir kelių užsienių festivalių konkursinėse programuose. Filmas „Siena“ taip pat buvo atrinktas Sidabrinės Gervės Kiaušinio nominacijai už geriausią 2018 m. studento darbą. Dokumentinis filmas „Tai yra Danas“ (2016) sukurtas „Nordbaltic“ kūrybinių dirbtuvių metu buvo išrinktas geriausiu šių dirbtuvių filmu.

-komisijos narys Ramūnas Gerbutavičius - Lrytas.lt Kultūros skyriaus redaktorius

Po renginio, filmų autoriai kartu su komisijos nariais ir žiūrovais diskutuoja ir analizuoja festivalio konkursinėje programoje rodytus filmus.
*Renginys - NEMOKAMAS.

Renginio organizatorius:

png_garsas

Projektas iš dalies finansuojamas Panevėžio miesto savivaldybės ir Lietuvos kultūros tarybos lėšomis. 

panevezio-miesto-savivaldybe_(1)    ltk_logotipas_juodas_png_(1)

 

 Rėmėjai:

linas_be_fono       bic_logo        vaido_dažasvydis     lo 

    molainių_žirgynas       tomas_tattoo       bangenis-logo      embaze_3(png)

Informaciniai rėmėjai:

lrytas     saugus-kno-riebal-nuostolis-per-mnes

 

Kurk, dalyvauk ir laimėk!

Susipažink su festivalio nuostatais, užpildyk anketą, pasirašyk sutartį ir siųsk iki 2021 m. rugpjūčio 25 d. el. p. edukacija@garsas.lt, tel. +370 682 19800.

2021_festivalio_nuostatai

2021_akm_festivalio_dalyvio_anketa

autorinė_sutartis_dalyviams_amk2021

************************************************************************************

Projekto MANO MOKYTOJAS KINAS kino dirbtuvės AŠ+MIESTAS=KINAS 2021

naujas_festivalio_logotipas

Birželio 21 - 25 dienomis

 

Jei tau 14 - 20 metų, ateik ir sužinok kaip gimsta kinas!

Dalyvauk KINO DIRBTUVĖSE ir:

✔️ Sužinosi kino kūrimo paslapčių.

✔️ Dalyvausi itin kūrybingoje ir išmanioje KINO DIRBTUVIŲ programoje kartu su lektoriais - kino profesionalais.

✔️ Mes pasirūpinsime skaniais, sočiais pietumis.

✔️ Susirasi naujų draugų ir bendraminčių.

✔️ KINO DIRBTUVĖS – NEMOKAMOS.

Stovykoje sukursi savo filmą su kino profesionalais, išmoksi vaidinti, filmuoti ir montuoti. Kino dirbtuvėse jaunimui padeda ir kino paslaptimis dalinasi du patyrę profesionalūs kino meistrai:

Andrej Špilevoj - operatorius, jaunimo serialo „Viskas Ore!“ režisierius, spektaklio „Bagadelnia“ vaizdo projekcijų autorius.

Silvestras Polinauskas – jaunosios kartos režisierius, prieš tris metus baigęs LMTA kino režisūros studijų bakalaurą. Režisieriaus filmografijoje yra šie jo rašyti ir režisuotai trumpametražiai filmai – „Das Auto“ (2017) ir „Siena“ (2018) - jie buvo rodyti Lietuvos ir kelių užsienių festivalių konkursinėse programuose. Filmas „Siena“ taip pat buvo atrinktas Sidabrinės Gervės Kiaušinio nominacijai už geriausią 2018 m. studento darbą. Dokumentinis filmas „Tai yra Danas“ (2016)  sukurtas „Nordbaltic“ kūrybinių dirbtuvių metu buvo išrinktas geriausiu šių dirbtuvių filmu.

Jei tau 14 - 20 metų rašyk, kodėl nori dalyvauti kino dirbtuvėse! Siųsk iki birželio 15 d. el. p. edukacija@garsas.lt, tel. +370 682 19800.

dirbtuvių_sutartis_2021

kino_dirbtuviu_nuostatai_2021

2021_amk_stovyklos_dalyvio_anketa

Organizatorius: kino centras „Garsas", Klaipėdos g. 146

Projektas „Mano mokytojas kinas".

Projektas iš dalies finansuojamas Panevėžio miesto savivaldybės ir Lietuvos kultūros tarybos lėšomis. 

panevezio-miesto-savivaldybe_(1)         ltk_logotipas_juodas_png

Informacinis rėmėjas:

pulsas_300px

Kino dirbtuvės "Aš+Miestas=Kinas2021" organizuojamos remiantis LR Sveikatos Apsaugos Ministro Valstybįs lygio ekstremalios situacijos valstybės operacijų vadovo nutarimu "Dėl vaikų stovyklų veiklų organizavimo būtinų sąlygų 2021 gegužės 21 d. Nr. V-1168 https://bit.ly/3zepDTt

plakatas_02

 


KINO EDUKACIJA KVIEČIA Į FIMUS IR RENGINIUS!

Kai ruduo papuošia žemę, kino ekranus nuspalvina geri filmai.

Pamatykite jau spalį.

NEFORMALUS UGDYMAS KINE!

Dalyvauk, domėkis kinu ir įgyk kino kūrimo patirties.

 

 

 

NEMOKAMAS KINO SEANSAS MOKYTOJAMS

2020 M. RUGSĖJO 17 D. 15:30 VAL.

Mokiniai sugrįžo į mokyklas, Mokytojus kviečiame sugrįžti į kino sales.
 
Pamatykite nuostabią paauglio istoriją, jo paaugliško maišto pasekmes, meilės broliui suvokimą, savęs paieškas.
Vasara pulsuojantis filmas suteiks galimybę pasinerti į emocines istorijas, kančias ir išgyvenimus. Gamta sustiprina ir atskleidžia vidinius paauglio išgyvenimus ir brandos etapus.
Meninis, dorinis psichologinis ugdymas, bendrosios kompetencijos stiprinimas.
 
Registruokitės tel. 868219800 arba el. paštu edukacija@garsas.lt

Nuotraukoje gali būti: 2 žmonės, tekstas

 

 

 

 

skelbimas,_soc_tinklams_taisytas

 

 

LAIMĖK GERIAUSIO FILMO PRIZĄ! 

Kino centras „Garsas“ visus neabejingus kinui ir jo kūrimo menui kviečia kurti savo trumpametražius filmus. Festivalis „AŠ + MIESTAS = KINAS 2020” skatina visus kino meno mylėtojus pažvelgti į miestą pro kino kameros objektyvą bei kurti savo  filmus apie tai, kas mus supa ir kuo mes gyvename. Festivalyje gali dalyvauti visi norintys: trumpus filmus galima filmuoti tiek su mobiliais telefonais, tiek su vaizdo kameromis ar planšetiniais kompiuteriais. Svarbiausia – didelis noras!

Vienas autorius ar autorių grupė gali pateikti vieną filmą. Juos vertina ir į festivalio programą atrenka kompetentinga kino profesionalų komisija.

Įdomiausi scenarijai, kūrybingiausi operatoriai, dėmesį kaustantys aktoriai, netikėtos istorijos – visų dalyvaujančių filmų kūrybinės grupės bus apdovanotos festivalio rėmėjų prizais, o sukurti filmai parodyti didžiausiame kino ekrane Lietuvoje.

Projektas iš dalies finansuojamas Panevėžio miesto savivaldybės ir Lietuvos kultūros tarybos lėšomis. 

Filmus siųskite el. paštu edukacija@garsas.lt iki š. m. rugpjūčio 30 d.  su užpildyta dalyvio anketa.

2020_dalyvio_anketa

2020_festivalio_nuostatai

 

____________________________________________________________

Projekto „Mano mokytojas – kinas" kino dirbtuvių AŠ+MIESTAS=KINAS buvo sukurti 2 trumpametražiai filmai, padedami kino profesionalų - lektorių: A. Špilevoj ir V. Jonkutės. Taip pat ir vienas trumpametražis filmas, kurį sukūrė nepriklausomi dirbtuvių kūrėjai. 

Trumpametražis filmas „Eksperimentas", sukurtas jaunimo kino dirbtuvių AŠ+MIESTAS=KINAS 2020 metu. Lektorius - kino profesionalas A. Špilevoj. Žiūrėkite: https://www.youtube.com/watch?v=3qcjOyxBkTI

Trumpametražis filmas „Baba", sukurtas jaunimo kino dirbtuvių AŠ+MIESTAS=KINAS 2020 metu. Lektorė - kino profesionalė V. Jonkutė. Žiūrėkite: https://www.youtube.com/watch?v=fvF4yec5vWA

Trumpametražis filmas „Panevėžys - jaunimo miestas", sukurtas jaunimo kino dirbtuvių AŠ+MIESTAS=KINAS 2020 metu. Šį filmą sukūrė nepriklausomi dirbtuvių jaunieji kūrėjai. Žiūrėkite: https://www.youtube.com/watch?v=5-6oNKhoOYM


untitled

 Projekto MANO MOKYTOJAS KINAS  kino dirbtuvės AŠ+MIESTAS=KINAS 2020

Kino dirbtuvėse jaunimui padeda ir kino paslaptimis dalinasi du patyrę profesionalūs kino meistrai. 

Andrej Špilevoj - operatorius, jaunimo serialo „Viskas Ore!“ režisierius, spektaklio „Bagadelnia“ vaizdo projekcijų autorius.
Viktorija Jonkutė - prodiuserė, dokumentinių filmų „Arčiau žemės anapus upės“, „Semme“ režisierė, filmo „Vėjų žemė“.

Įdomiausi scenarijai, kūrybingiausi operatoriai, dėmesį kaustantys aktoriai, netikėtos istorijos – visų dalyvaujančių filmų kūrybinės grupės bus apdovanotos festivalio rėmėjų prizais, o sukurti filmai parodyti didžiausiame kino ekrane Lietuvoje.

Projektas iš dalies finansuojamas Panevėžio miesto savivaldybės ir Lietuvos kultūros tarybos lėšomis. 

 _______________________________________________________________

 

Respublikinis trumpametražių filmų festivalis AŠ+MIESTAS=KINAS 2020

naujas_festivalio_logotipas

Kino dirbtuvės jaunimui

Birželio 29-liepos 3 dienomis

Sužinok, kaip gimsta kinas!

Stovykoje sukursi savo filmą su kino profesionalais, išmoksi vaidinti, filmuoti ir montuoti

Jei tau 15-20 metų, nepražiopsok, rašyk, kodėl nori dalyvauti kino dirbtuvėse.

Siųsk iki birželio 12 d. el. paštu edukacija@garsas.lt

dirbtuvių_sutartis_2020

kino_dirbtuviu_nuostatai_2020

2020_amk_stovyklos_dalyvio_anketa

Projektas iš dalies finansuojamas Panevėžio miesto savivaldybės ir Lietuvos kultūros tarybos lėšomis. 

 

Gerbiami mokytojai,

Kino centre “Garsas“ dirbantys specialistai žino, kad kino edukacija yra būtina. Juolab, kad vaikams ir jaunimui vaizdas ir garsas yra viena priimtiniausių ir maloniausių priemonių gauti informaciją. Tad kodėl to neišnaudojus mokymosi procese ir papildyti jį edukacinių filmų žiūrėjimu? Pas mus visada rasite galimybių tobulėti, jei jums įdomus kinas ar kino integracija į edukacinį procesą.Tikimės, kad mūsų siūlomi filmai, kaip informacijos ir idėjų šaltiniai, padės atskleisti, interpretuoti ir aiškinti įvairių disciplinų temas, lavinti mokinių kūrybinius gebėjimus ir kritinį mąstymą.

Laukiame Jūsų kino centre "Garsas" darbo dienomis Jums patogiu metu.

Bilietų kainos:

Grupė virš 10 žmonių - 2,00 Eur (komerciniams filmams netaikoma)

Filmo aptarimas iki 25 asmenų grupei  - 15 Eur.

Lydintys pedagogai įleidžiami nemokamai.

Seansą užsisakyti galite paskambinę telefonu (8~45) 46 88 33/31, mob. tel. 8682 19800 arba parašę elektroninę žinutę adresu edukacija@garsas.lt

 

KVIEČIAME DALYVAUTI. Festivalio „Europos kinas ir dieną, ir naktį 2020“ kviečia deleguoti 1-2 mokinius (10-19 metų amžiaus) tapti GARSO AMBASADORIAIS. Buriama speciali vaikų ir jaunimo komisija, kuri nemokamai žiūrės festivalio filmus, diskutuos su moderatoriumi ir rinks geriausią vaikų ir jaunimo programos PAŽADINTI ŽVILGSNIAI filmą. Registracija iki kovo 4 d. el. paštu edukacija@garsas.lt, tel. 868219800

kino_kritikas_1

 

Taip pat kviečiame mokinius kurti trumpą video apie draugystę. "Kodel mes draigai(ės)?O gal tai bus visa jūsų klasė? Nemokamai žiūrėkite atidarymo filmą.

draugų_video

 

IEŠKOMAS KINO MĖGĖJAS!!!!

 http://www.lkc.lt/2020/02/ieskomas-lietuvos-atstovas-dalyvauti-europos-kino-akademijos-jaunojo-ziurovo-savaitgalyje-erfurte/?fbclid=IwAR1IPuUBVWssgCtxcYBylA44nB4nMvdE89FbIga3vdcr9QO4oXy9QvsEZ8c

 

„Kino vaizdų, garso kadrų edukacija vaikams“ skirtas priešmokyklinio - mokyklinio amžiaus vaikams.

Tikslas – atskleisti ugdyti vaikų ir jaunimo kūrybinį potencialą, kritinį mąstymą, skatinti jų kultūrą. Uždaviniai:

  1. Įtraukti vaikus mažai dalyvaujančius kultūroje, naudojant inovatyvias kūrybines veiklos formas. Priemonės-profesionali kino įranga.
  2. Skatinti kūrybinės raiškos įvairovę pasitelkiant kiną kaip priemonę. Priemonė – skaidrės, teminis žaidimas, kino etiudų kūrimas, kino vaizdų, garso, kadrų edukacija.

Programa sudaryta iš kelių etapų: kino kadro planų pristatymu, atpažinimu, animacinių filmų peržiūra, su aiškia tema, refleksija, kino filmo takelio klausymas ir įsivaizdavimų vaizdų refleksija,

„Kino vaizdų, garso, kadrų edukacija“ yra kino edukacijos programos dalis skirta priešmokyklinio amžiaus vaikams. Ši programa yra inovatyvi, nes ikimokyklinio amžiaus vaikams nėra su kinu susijusių edukacinių programų, darželinukai mažai supranta kino reikšmę, bei suvokia kiną kaip edukacinę priemonę. Dažniausiai kiną suvokia kaip pramogą. Pasitelkus kino vaizdų, garso, kadrų mediją vaikai pažino savo pojūčius, įvertino socialiai jautrias temas, suvokė kino kaip mokytojo vaidmenį, patys kūrė - fotografavo kadrus, vizualiai vertino kadrų planus. Sužinojo  kine naudojamų kadrų planų  reikšmę. Veiklų metu vaikai žiūrėjo trumpametražius animacinius filmus, su edukacinių programų koordinatoriumi juos aptarė, tada patys naudodami planšetinius kompiuterius fiksavo daiktus, aplinką ir vėliau analizavo gautą rezultatą. Kino edukacijos pagalba vaikams suteikiama galimybė susipažinti su kino kūrimo pradmenimis. Vaikai mokosi stebėti aplinką, ieškoti išskirtinių vaizdų, naudotis medijų technologijų galimybėmis. Veiklos pradėtos vykdyti 2019 gegužės mėnesį. Užsiėmimai sulaukė didelio susidomėjimo.

NUORODOS APIE VEIKLĄ LOPŠELIUOSE DARŽELIUOSE

https://www.zibute.eu/2019/11/14/mano-mokytojas-kinas/

https://ldvaivorykste.lt/2019/12/02/panevezio-kino-centro-garsas-edukacine-programa/

https://juzintupm.rokiskis.lm.lt/2019/12/18/ismanioji-kuryba/

 

 

 

SIŪLOME ŠV. KALĖDAS ŠVĘSTI KINE!

JAU GALITE UŽSISAKYKITE ŠVENTINĮ KINO SEANSĄ.

kalėdinis_pasiūlymas

 

 darzeliams_2

Filmą galite rinktis iš programos „Mokausi iš kino“http://mokausiiskino.lt/puslapiai/7/Film%C5%B3%20programa

 juodas_1-12_,,

 

moliugas112_(1)