Spalio 29 d. 17 val. Helovinas šeimai „Prakalbink moliūgą"!

Artėjanti Helovino šventė ko gero pati mistiškiausia, kuri turi savo unikalią istoriją visame pasaulyje. Tai tradicija trunka jau apie 2000 m. Ji kilo šiaurės Europoje, ypač Anglijoje ir Prancūzijos šiaurėje keltų ir Škotijos galų tarpe. Užbaigus rudens darbus, spalio 31 d. jie apsirengdavo žvėrių kailiais ir švęsdavo „Samhain“ (reiškiančią mėnesio pabaigą ir naujų metų pradžią). Apeigoms vadovavo keltų žyniai (druidai); jų metu buvo aukojami Halloween pumpkingyvuliai ir rengiamos atsargos atšiauriems žiemos mėnesiams. Druidai tikėjo, kad šiuo metų laiku gyvieji ir mirusieji yra arčiausia vieni kitų. 

Nors ši šventė kilusi iš senųjų tradicijų ir religinių ritualų, šiandien vis dar švenčiama daugelyje pasaulio šalių. Šiuolaikinės šventės tradicijos paremtos kostiumų vakarėliais, gudrybėmis, išdaigomis ir žaidimais. Tad kviečiame šeimas kartu ruoštis Helovinui, skaptuoti moliūgą, kurti siaubo žibintus, leisti laiką kartu su miaukiančiu Garso šeimininku Gariu ir žiūrėti makabriškos Adamsų šeimynėlės kelionę kino ekrane! Sukurkite skaptuotų moliūgų ir šviečiančių žibintų erdvę kino centre „Garsas" adresu Klaipėdos g. 146! Apdovanosime 5 siaubingiausių moliūgų ir žibintų autorius!

Moliūgus skaptuoti padės Panevėžio miesto dailininkė Sigita Adomavičienė ir savanorė - dizainerė Gražina Janušonienė. Atsineškite moliūgą, skaptavimo priemones, o jeigu gaminsite Helovino žibintą – 500 ml stiklainį ir teptuką. 

Vakaro filmas:

ADAMSŲ ŠEIMYNĖLĖ 2

JAV, animacinis, 2021, 1:33, V
Rež. GREG TIERNAN, CONRAD VERNON
Įgarsintas lietuviškai

Animacijos suaugusiesiems „Dešrelių balius“ kūrėjai pristato visų pamiltos, kitokias šeimos vertybės reprezentuojančios, keistos Adamsų šeimynėlės nuotykių tęsinį, animacinę komediją „Adamsų šeimynėlė 2“, kuriame juodą spalvą dievinanti šeimyna išsiruošia atostogoms su šiurpą keliančiu kemperiu aplink garsias ir lankytinas vietas Jungtinėse Amerikos Valstijose.

*Pageidautina atsinešti moliūgą ir skaptavimo priemones, 500 ml stiklainį, teptuką
*Animacinio filmo bilieto kaina nuo 3 eur. Edukacija nemokama
*Renginys filmuojamas, fotografuojamas, nuotraukos viešinamos.

 11helovynas   adamsu_seimynele_2_1080x1080_v3