Kino programa „Lietuviško kino dienos 2021“ kino centre „Garsas“ spalio 14 – 21 d. – lietuviškų filmų programa: naujausi dokumentiniai, vaidybiniai, trumpametražiai filmai, išskirtinės retrospektyvos, skirtos režisierių, aktorių jubiliejams bei iškilių Lietuvai asmenybių paminėjimui, taip pat susitikimai su filmų kūrybinėmis grupėmis, teminės parodos.

Žiūrovai kviečiami ne tik žiūrėti, tačiau ir balsuoti už labiausiai patikusį lietuvišką filmą. Žiūroviškiausias filmas bus apdovanotas prizu, kurį įsteigė daugiametis renginio rėmėjas – meninio stiklo studija „Glassremis" ir jos įkūrėjas menininkas Remigijus Kriukas.

Kino vakaras, skirtas skulptoriaus Juozo Zikaro 140-osioms gimimo metinėms paminėti

Spalio 21 d. 18 val. LIETUVIŠKO KINO DIENŲ UŽDARYMO VAKARAS. Filmas „Zikaras. Laisvės paminklo kūrėjas". Bilieto kaina 1 eur.

Dalyvauja: muziejininkas Virginijus Kiršgalvis, filmo prodiuserė Jūratė Kavaliauskienė

 

ZIKARAS. LAISVĖS PAMINKLO KŪRĖJAS

Lietuva, dokumentinis, 2018, 1:10, V

Režisierius: L. Mikuta

Skulptorius J. Zikaras –vienas iškiliausių Panevėžio krašto menininkų, palikęs itin gilius darbus Lietuvos valstybingumo kūrimo istorijoje.

J. Zikaro gyvenimo kelias – tai galimybė mums, nūdienos Lietuvos žmonėms, pažvelgti naujai į savo santykį su valstybe, kurioje gyvename, pabandyti iš naujo suvokti ryšį su žeme, kurią vadiname savo Tėvyne. J. Zikaro gyvenimas galėtų tapti pavyzdžiu naujajai kartai, vis labiau pasimetančiai vertybėse ir nebejaučiančiai pagrindo po kojomis.

 

*Renginys bus filmuojamas, fotografuojamas; medžiaga viešinama.

 

Partneriai:

glassremis

 

Projektas „Nacionalinis kinas" iš dalies finansuojamas:

panevezio-miesto-savivaldybe         lietuvos_kino_centras