Kino programa „Lietuviško kino dienos 2021“ kino centre „Garsas“ spalio 14 – 21 d. – lietuviškų filmų programa: naujausi dokumentiniai, vaidybiniai, trumpametražiai filmai, išskirtinės retrospektyvos, skirtos režisierių, aktorių jubiliejams bei iškilių Lietuvai asmenybių paminėjimui, taip pat susitikimai su filmų kūrybinėmis grupėmis, teminės parodos.

Žiūrovai kviečiami ne tik žiūrėti, tačiau ir balsuoti už labiausiai patikusį lietuvišką filmą. Žiūroviškiausias filmas bus apdovanotas prizu, kurį įsteigė daugiametis renginio rėmėjas – meninio stiklo studija „Glassremis" ir jos įkūrėjas menininkas Remigijus Kriukas.

Spalio 20 d. 18 val. filmas „Mėlynas kraujas".

Dalyvauja ir filmą pristato: tiesioginėje transliacijoje iš Švedijos režisierė Diana Maria Olsson

Diskusijos moderatorė psichologė Vilma Skibiniauskaitė.

Kaina nuo 3 eur.

MĖLYNAS KRAUJAS

Lietuva, Švedija, dokumentinis, 2021, 0:57, N-7

Režisierė: Diana Maria Ollson

Kai žurnalistė ir režisierė Diana Maria Olsson su vaiku išsigelbėja nuo smurto namuose, ji nori paskatinti kitas moteris palikti smurtaujančius sutuoktinius. Atliekamas žurnalistinis tyrimas pavirsta asmenine tragedija, kuri indentifikuoja institucinį smurtą. Teismo procesas transformuoja intymią istoriją į geopolitinį trilerį. Sistemingai atiminėjami vaikai, hierarchija, agresyvi tyla, institucinis smurtas, pagrindinių žmogaus teisių pažeidimas - komponentai atveriantys tamsų ir užslėptą skandalą Švedijoje.


Biografija:

Diana Maria Olsson gimė 1983 m. Liepos 6 d. Lietuvoje ir užaugo su savo tremtiniu seneliu. Diana turi keturis aukštuosius: du magistro ir du bakalauro laipsnius - režisūros, žurnalistikos, viešųjų ryšių ir vizualinės kultūros. Ji baigė mokslus Vilniaus universitete ir Lundo universitete Švedijoje. Diana taip pat studijavo civilizacijos kursą Sorbonos universitete.

Dar tebestudijuodama Diana kūrė dokumentines laidas, tokiais kaip „Vilnius - Europos kultūros sostinė 2009“, „Požiūris“, „Laiko portretai“ Lietuvos nacionalinėje televizijoje (LRT), kurios pateko į Auksinį LRT archyvą. Diana taip pat buvo politiškai aktyvi ir dirbo LR Seime.

2011 m. Diana sukūrė TV laidą apie kino pasaulį: „Raudonu kilimu“, kur, be kita ko, kalbino ir Mariną Tarkovskają. TV laida buvo patvirtinta, tačiau dėl šeimyninių priežasčių Diana persikėlė į Švediją. 2019 m. Ji sukūrė muzikinį dokumentinį filmą „Flickan Flaskan och Fostelandet“, kurį pilnai finansavo Švedijos nacionalinė televizija (SVT). Diana yra filmų prodiuserinės kompanijos „Zen Division“(2018 m., Švedija) įkūrėja ir organizacijos„ Child and Family in Focus “(2021 m., Švedija) prezidentė. Diana kalba lietuvių, anglų, švedų, rusų, vokiečių ir prancūzų kalbomis. Ji taip pat domisi fizine ir dvasine sveikata ir paskutinius dešimt metų dirbo jogos mokytoja.

 

 

*Renginys bus filmuojamas, fotografuojamas; medžiaga viešinama.

 

Partneriai:

glassremis

 

Projektas „Nacionalinis kinas" iš dalies finansuojamas:

panevezio-miesto-savivaldybe         lietuvos_kino_centras