Kino programa „Lietuviško kino dienos 2021“ kino centre „Garsas“ spalio 14 – 21 d. – lietuviškų filmų programa: naujausi dokumentiniai, vaidybiniai, trumpametražiai filmai, išskirtinės retrospektyvos, skirtos režisierių, aktorių jubiliejams bei iškilių Lietuvai asmenybių paminėjimui, taip pat susitikimai su filmų kūrybinėmis grupėmis, teminės parodos.

Žiūrovai kviečiami ne tik žiūrėti, tačiau ir balsuoti už labiausiai patikusį lietuvišką filmą. Žiūroviškiausias filmas bus apdovanotas prizu, kurį įsteigė daugiametis renginio rėmėjas – meninio stiklo studija „Glassremis" ir jos įkūrėjas menininkas Remigijus Kriukas.

Kino retrospektyva, skirta režisieriaus Arūno Matelio 60-ojo jubiliejaus proga

Spalio 19 d. 17:30 val. filmas „Prieš parskrendant į žemę", rež. A. Matelis. Didžioji salė. Bilieto kaina 1 eur.

 

PRIEŠ PARSKRENDANT Į ŽEMĘ

 Lietuva, dokumentinis, 2005, 0:52

Režisierius: Arūnas Matelis

Originalo kalba: lietuvių

Kelionė į leukemija sergančių vaikų gyvenimus Vilniaus pediatrinėje ligoninėje. Šie vaikai gyvena ateivių pasaulyje, kuriame nėra spalvų ir šilumos, bet yra daugybė malonių nepažįstamųjų. Jų nauji žaislai sukonstruojami iš šalto metalo, o draugystės užsimezga negailestingos ligos akistatoje.

Kartais lyginamas su haiku, filmas apibūdinamas kaip „poetinis, nesentimentalus lietuviškas dokumentinis filmas apie žmogaus sielos atsparumą”. „Prieš parskrendant į žemę” yra vienas iš  labiausiai įvertintų lietuviškų dokumentinių filmų ir yra laikomas vienu iš geriausių 2005 metų dokumentinių filmų visame pasaulyje.

 

*Renginys bus filmuojamas, fotografuojamas; medžiaga viešinama.

Partneriai:

glassremis

 

Projektas „Nacionalinis kinas" iš dalies finansuojamas:

panevezio-miesto-savivaldybe         lietuvos_kino_centras