Kino programa „Lietuviško kino dienos 2021“ kino centre „Garsas“ spalio 14 – 21 d. – lietuviškų filmų programa: naujausi dokumentiniai, vaidybiniai, trumpametražiai filmai, išskirtinės retrospektyvos, skirtos režisierių, aktorių jubiliejams bei iškilių Lietuvai asmenybių paminėjimui, taip pat susitikimai su filmų kūrybinėmis grupėmis, teminės parodos.

Žiūrovai kviečiami ne tik žiūrėti, tačiau ir balsuoti už labiausiai patikusį lietuvišką filmą. Žiūroviškiausias filmas bus apdovanotas prizu, kurį įsteigė daugiametis renginio rėmėjas – meninio stiklo studija „Glassremis" ir jos įkūrėjas menininkas Remigijus Kriukas.

Spalio 17 d. 13:30 val. filmas „Nematomas frontas", rež. Vincas Sruoginis, Jonas Ohman. Didžioji salė. Bilieto kaina 1 eur.

NEMATOMAS FRONTAS

Lietuva, JAV, Švedija, dokumentinis, 2013, 1:27, N-13

Režiseriai:  Vincas Sruoginis, Jonas Ohman

Originalo kalba: lietuvių, rusų, anglų

Subtitrai: lietuvių, anglų

„Nematomas frontas“ – tai sovietų valdžios struktūrų naudotas kodinis pavadinimas partizanų judėjimui Lietuvoje įvardyti. Filmas tęsia Juozo-Lukšos Daumanto temą, stengiantis atskleisti ir išryškinti lietuvio charakterį, užgriebti jo esmę. Režisierių Jonas Ohmano, Vinco Sruoginio ir Marko Johnstono filme „Nematomas frontas“, pasakojančiame apie fatališką Juozo Lukšos ir Nijolės Bražėnaitės meilės istoriją, 1944-1953 metais prieš Sovietų okupaciją kovojusių partizanų istorijos faktai atskleidžiami pasitelkiant atvirus liudininkų ir amžininkų pasakojimus, ištraukas iš partizanų lyderio Juozo Lukšos dienoraščių. Pasipriešinimo metais partizanų patirtą siaubą, kankinimus, meilę ir narsą atskleidžia dar niekur nedemonstruoti archyviniai kadrai.

nematomas_frontas_garsas

*Renginys bus filmuojamas, fotografuojamas; medžiaga viešinama.

Partneriai:

glassremis

 

Projektas „Nacionalinis kinas" iš dalies finansuojamas:

panevezio-miesto-savivaldybe         lietuvos_kino_centras