Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kviečia žiūrėti filmus ir diskutuoti

Laikas: Rugsėjo 7 d. 17:30 val.
Vieta: Kino centras „Garsas” (Klaipėdos g. 146, Panevėžys)

Diskusijoje dalyvauja: psichologė Milda Kerpiškienė
Diskusijos tema: Kur veda pasirinkimai? Mylėti ar atsisakyti

ŽAIDIMŲ AIKŠTELĖ / Playground / Un monde
Belgija, psichologinė drama, šeimos, N-13, 2021, 1:12
Rež. Laura Wandel
Originalo kalba: prancūzų
Įgarsinta lietuviškai

Sutinkame 7-erių Norą ir jos vyresnį broliuką Abelį pirmąją mokyklos dieną. Vėliau tą pačią dieną Nora pastebi, kad iš Abelio tyčiojasi kiti vaikai. Norėdama pagelbėti, ji skuba pranešti tėčiui, tačiau Abelis priverčia ją nutilti. Priversta rinktis tarp ištikimybės vienam ir kitam, Nora pamažu perpranta mokyklos kiemo taisykles ir bando rasti savo vietą tarp suaugusiųjų ir vaikų.

„Žaidimų aikštelė“ nepaliks abejingų: neįtikėtinai grynas ir emociškai destabilizuojantis filmo turinys mus skatina žvelgti į dviejų vaikų veidus, kurių tikrumas ir autentiškumas priverčia užmiršti, jog žiūrime filmą. Šokiruojantis savo emocine branda, „Žaidimų aikštelė“ neieško kaip paguosti ar įtikti, veikiau skatina žiūrovą išgirsti ir reaguoti.“ (Marija Fridinovaitė) 

Apdovanojimai

FIPRESCI prizas, Kanų kino festivalis, 2021 m.; Geriausias debiutas, Haifos kino festivalis, 2021 m.; Geriausias pirmas ilgametražis, Londono kino festivalis, 2021 m. 

Režisierės(-iaus) biografija

Scenarijų autorė ir režisierė Laura Wandel (g. 1984 m. Briuselyje) mokėsi režisūros Belgijos menų institute (Institut des Arts de Diffusion, IAD). Studijų metais sukurtas trumpametražis „Sienos“ (2007 m.) apkeliavo įvairius pasaulio kino festivalius, o trečiasis trumpo metro filmas „Svetimi kūnai“ (2014 m.) varžėsi Kanuose. „Žaidimų aikštelė“ yra pirmasis jos ilgo metro filmas.

Anonsas: https://www.youtube.com/watch?v=xTMPmRRyucI

*Nemokamus bilietus kviečiame pasiimti kino centro „Garsas" kasoje