2021 m. liepos – rugsėjo mėnesiais jau septynioliktą kartą gero europinio kino mylėtojus pakvies Tarptautinis filmų festivalis „Europos kinas ir dieną, ir naktį“. Festivalis – vienas didžiausių ir svarbiausių kino renginių Panevėžyje, puoselėjantis nekomercinio kino tradicijas, ugdantis ir plečiantis autorinio kino žiūrovų ratą. Festivalio filmai kviečia diskutuoti, pažinti kitas Europos valstybes, žmones ir aktualijas.

Rugsėjo 30 d. 19 val. Atviras kino seansas. Festivalio UŽDARYMO FILMAS „KARALIAUS NE". Dalyvauja ir filmą pristato: Norvegijos Karalystės ambasadorius J. E. Ole Terje Horpestad. Vakaro svečius džiugins duetas: Ala Fetingienė - akordeonas, Irma Paurienė - fleita.

 KARALIAUS NE / Kongens Nei

Norvegija, Airija, drama, istorinis, biografinis, 2016, 2:13, N-13
Režisierius: Erik Poppe
Vaidina: Jesper Christensen, Karl Markovics, Anders Baasmo Christiansen
Originalo kalba: anglų
Subtitrai: lietuvių

1940 m. balandžio 9-oji. Vokiečių karinės pajėgos, nepaskelbusios karo, įsiveržia į Norvegiją. Norvegų įsitikinimas, kad nuosekliai neutrali politika apsaugos juos nuo Hitlerio agresijos, pasirodo buvęs klaidingas. Šalies karalius susiduria su dilema, kuri visam laikui pakeis jo tautą. Tai tikrais įvykiais paremtas epas, pasakojantis apie tai, kaip drąsus vyras tapo žmonių karaliumi.

Kongens Nei - Film online på Viaplay   kongens-nei-foto-agnete-brun-front-1 – Film i Väst EN   Kongens nei» - Han spiller kong Haakon: Vil avskaffe monarkiet

 

Partneriai:

norvegų_ambasada 

 

Projektą „Europos kinas ir dieną, ir naktį" iš dalies finansuoja:

   lietuvos_kino_centras_lkc