2021 m. liepos – rugsėjo mėnesiais jau septynioliktą kartą gero europinio kino mylėtojus pakvies Tarptautinis filmų festivalis „Europos kinas ir dieną, ir naktį“.
Festivalis – vienas didžiausių ir svarbiausių kino renginių Panevėžyje, puoselėjantis nekomercinio kino tradicijas, ugdantis ir plečiantis autorinio kino žiūrovų ratą. Festivalio filmai kviečia diskutuoti, pažinti kitas Europos valstybes, žmones ir aktualijas.

Švęsk Panevėžio miesto gimtadienį kartu su kino centru „Garsas"!

Rugsėjo 3 d. 20 val. atviras kino seansas Laisvės a. Filmas „Dar po vieną". Dalyvauja ir filmą pristato lietuvių režisierius VYTAUTAS TINTERIS.

DAR PO VIENĄ / Druk

Danija, Nyderlandai, Švedija, drama, komedija, 2020, 1:57, N-16
Režisierius: Thomas Vinterberg
Vaidina: Mads Mikkelsen, Thomas Bo Larsen, Magnus Millang
Originalo kalba: danų
Subtitrai: lietuvių

Yra teorija, teigianti, kad žmogaus kraujyje nuo gimimo esama pusės promilės alkoholio deficitas – išgėrus tam tikrą kiekį, atsiveria mintys, išsisklaido nerimas ir užgimsta kūrybingumas. Įkvėpti tokios idėjos, Martinas ir trys jo draugai, gyvenimo išvarginti vidurinės mokyklos mokytojai, įsitraukia į eksperimentą – darbo dienomis palaiko nuolatinį girtumą. Iš pradžių draugus apėmęs pakylėjimas įkvepia eksperimentuoti toliau, tačiau ilgainiui tampa aišku, kad alkoholis gal ir įsiūbavo pasaulio istoriją, bet už kasdienius veiksmus tenka atsakyti.

Filmas apdovanotas Europos kino akademijos aukščiausiu įvertinimu už geriausią metų filmą bei geriausią scenarijų, aktorius Mads Mikkelsen pripažintas geriausiu aktoriumi, o Thomas Vinterberg – geriausiu režisieriumi.

 

*Kino seansas - NEMOKAMAS.

Projektą „Europos kinas ir dieną, ir naktį" iš dalies finansuoja:

   lietuvos_kino_centras_lkc