XVII-asis respublikinis trumpametražių filmų festivalis AŠ+MIESTAS=KINAS 2021

 Rugsėjo 3 d. 15:00 val. kino centras „Garsas“ adresu: Klaipėdos g. 146, Panevėžys, kviečia Panevėžio miesto ir Lietuvos kino meno mylėtojus į trumpametražių filmų festivalį. Šis festivalis skirtas įvairaus amžiaus auditorijai, daug dėmesio skiriant jaunimui. Tai kino kūrybos plėtra Lietuvoje. Visi kino meno gerbėjai kviečiami kurti trumpametražius filmus, kurie dalyvauja konkursinėje festivalio programoje.

PAGRINDINIS PRIZAS: 2-iejų dienų dalyvavimas dokumentinio filmo „Dažnių žvejyba“ filmavimo aikštelėje režisieriaus Vytauto Tinterio asistento pozicijoje!

Žiūrovus ir dalyvius džiugins Daumantas Lukošiūnas muzikiniu pasirodymu.

Į atidarymo programą įtraukiami jaunieji miesto atlikėjai, kurie šokiu, daina ar improvizacija atveria duris į kino pasaulį.

Renginys nemokamas.

Filmus vertina profesionali komisija, žiūrovai, specialių prizų ir nominacijų steigėjai. Prie festivalio organizavimo aktyviai prisideda miesto verslo įmonės, kurios kasmet įsteigia gausų prizinį fondą.

Komisiją sudaro:
- komisijos pirmininkas Vytautas Tinteris - jaunosios kartos režisierius. Jo filmografijoje tokie filmai kaip „Aš turiu anūkę“ (2013), „Violence“ (2013 m.), „Mes tik pavogėm truputį tuščios erdvės“ (2018) bei debiutinis pilnametražis, didžiuosiuose kino ekranuose pasirodęs filmas „Plastikinių rūmų žmonės“ (2019 m.)

-komisijos narys Silvestras Polinauskas - Jaunosios kartos režisierius, prieš tris metus baigęs LMTA kino režisūros studijų bakalaurą. Režisieriaus filmografijoje yra šie jo rašyti ir režisuotai trumpametražiai filmai – „Das Auto“ (2017) ir „Siena“ (2018) - jie buvo rodyti Lietuvos ir kelių užsienių festivalių konkursinėse programuose. Filmas „Siena“ taip pat buvo atrinktas Sidabrinės Gervės Kiaušinio nominacijai už geriausią 2018 m. studento darbą. Dokumentinis filmas „Tai yra Danas“ (2016) sukurtas „Nordbaltic“ kūrybinių dirbtuvių metu buvo išrinktas geriausiu šių dirbtuvių filmu.

-komisijos narys Ramūnas Gerbutavičius - Lrytas.lt Kultūros skyriaus redaktorius

Po renginio, filmų autoriai kartu su komisijos nariais ir žiūrovais diskutuoja ir analizuoja festivalio konkursinėje programoje rodytus filmus.

Renginio organizatorius:

png_garsas

Projektas iš dalies finansuojamas Panevėžio miesto savivaldybės ir Lietuvos kultūros tarybos lėšomis. 

panevezio-miesto-savivaldybe_(1)    ltk_logotipas_juodas_png_(1)

 

 Rėmėjai:

linas_be_fono       bic_logo        vaido_dažasvydis     lo 

    molainių_žirgynas       tomas_tattoo       bangenis-logo      embaze_3(png)

Informaciniai rėmėjai:

lrytas     saugus-kno-riebal-nuostolis-per-mnes