2021 m. liepos – rugsėjo mėnesiais jau septynioliktą kartą gero europinio kino mylėtojus pakvies Tarptautinis filmų festivalis „Europos kinas ir dieną, ir naktį“.
Festivalis – vienas didžiausių ir svarbiausių kino renginių Panevėžyje, puoselėjantis nekomercinio kino tradicijas, ugdantis ir plečiantis autorinio kino žiūrovų ratą. Festivalio filmai kviečia diskutuoti, pažinti kitas Europos valstybes, žmones ir aktualijas.

JANO SVĚRÁKO FILMŲ RETROSPEKTYVA

Rugsėjo 23 d. 19 val. Atviras kino seansas. Filmas „Kolja". Dalyvauja ir filmą pristato: Čekijos Respublikos ambasadorius J. E. Vit Korselt. Vakaro svečius džiugins duetas: Ala Fetingienė - akordeonas, Irma Paurienė - fleita.

KOLJA 

Čekija, Jungtinė Karalystė, Prancūzija, drama, 1996, 1:45, N-7
Režisierius: Jan Sverák
Vaidina: Zdenek Sverák, Andrey Khalimon, Libuse Safránková 
Originalo kalba: čekų, rusų, slovakų
Subtitrai: lietuvių

Komiška drama, pelniusi 1996 m. "Oskarą" už geriausią užsienio filmą.

Nebejaunas čekų violončelininkas Františekas, būdamas egoistas ir moterų mylėtojas, nepasiekė didelių aukštumų nei kūryboje, nei asmeniniame gyvenime. Jį pažįstantiems žmonėms kelia šypseną tai, kad, nors ir būdamas geras muzikantas, jis prisiduria prie atlyginimo, restauruodamas paminklinius užrašus ir grodamas laidotuvėse. Františeko mama mato jame muzikantą virtuozą ir tiki, kad sūnus susilauks pasaulinės šlovės, o norint pasiekti aukštų tikslų jam negalima vesti. Vienąkart filmo herojus susimąsto apie automobilio pirkimą ir vienas jo draugų pasiūlo greito ir gero uždarbio idėją - fiktyviai vesti sovietų pilietybę turinčią moterį, gyvenančią Čekoslovakijoje, po vedybų su ja reiktų pagyventi tik pusmetį ir taikiai išsiskirti. Šis sandėris įvyksta, tačiau muzikantui atsiranda dar daugiau problemų, nes jo fiktyvi žmona, pasinaudojusi gautu čekų pasu, pabėga į VFR pas meilužį, palikusi jam savo penkerių metų sūnų Kolią, kuris nesupranta čekų kalbos ir kalba tik rusiškai. Šių įvykių aplinkybes pradeda aiškintis policija ir socialinės tarnybos... Františekas tampa šios sudėtingos situacijos įkaitu...

*Kino seansas - nemokamas.

Partneriai:

čekijos_ambasada 

 

Projektą „Europos kinas ir dieną, ir naktį" iš dalies finansuoja:

    lietuvos_kino_centras_lkc