Kino centro „Garsas“ projekto „Nacionalinis kinas“ dalis – „Kinas po atviru dangumi 2022“ šią vasarą grįžta į atsinaujinusią Panevėžio Laisvės aikštę, kviesiantis žvaigždėtus vasaros vakarus praleisti su pastarąjį dešimtmetį sukurtais geriausiais lietuvių kūrėjų darbais. 

Rugpjūčio 5 d. 20:30 val. kinas po atviru dangumi Panevėžio miesto laisvės aikštėje. Filmas „Anapus laiko ir šviesos“. Kino seansas nemokamas.

ANAPUS LAIKO IR ŠVIESOS
Dokumentika, Lietuva, 2022, 0:58 val., N7

Režisierės: Aistė Jauraitė ir Skaistė Jauraitė
Aktoriai: Kęstutis Drazdauskas, Rokas Radzevičius, Vytautas Bruveris, Aistė Smilgevičiūtė
Kalba: lietuvių
 
1991 m. Lietuvos istorinio lūžio metu Roko Radzevičiaus įkurta SKYLĖ – unikalus kūrybinis sambūris, į savo veiklą įtraukęs Aistę Smilgevičiūtę ir kelis šimtus bendraminčių, prisidėjusių prie beprotiškiausių grupės idėjų. Pogrindiniai pasirodymai, gatvės teatro milžiniškų lėlių performansai, muzika renginiams ir spektakliams, koncertai Ukrainos kariams, 20 albumų bei neišsenkantis muzikinis ir poetinis užtaisas – visai tai vienos ilgaamžiškiausių Lietuvos grupių trisdešimtmečio istorija, įkvėpusi ne vieną kartą. Dokumentiniame filme „Anapus laiko ir šviesos“ ši istorija atgimsta dar nerodytuose archyviniuose kadruose ir negirdėtuose pasakojimuose.