Kino centro „Garsas“ projekto „Nacionalinis kinas“ dalis – „Kinas po atviru dangumi 2021“ šią vasarą grįžta į atsinaujinusią Panevėžio Laisvės aikštę, pristatydamas 13-ka išskirtinių kino seansų, kviesiančių žvaigždėtus vasaros vakarus praleisti su pastarąjį dešimtmetį sukurtais geriausiais lietuvių kūrėjų darbais. Filmų programa sudaryta lietuviškų kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ 2011-2020 metų nominuotais ir apdovanotais lietuvių kino kūrėjų filmais, sulaukusiais didžiausio susidomėjimo Lietuvoje ir įvairiuose tarptautiniuose festivaliuose.

Rugpjūčio 27 d. 22:00 val. kinas po atviru dangumi Panevėžio miesto Laisvės aikštėje. Filmas „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“. Kino seansas nemokamas.

Kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ 2018 metais nominuotas 5 kategorijose, laimėjęs 3 apdovanojimus:

Geriausias dokumentinis filmas, kompozitorius (A. Lucendo), publikos pasirinkimas

NUOSTABIEJI LŪZERIAI. KITA PLANETA

Lietuva, Belgija, Airija, Italija, Latvija, Lietuva, Ispanija, Šveicarija, dokumentinis, 2017, 1:11, N-7
Rež.: Arūnas Matelis
Originalo kalba: italų, subtitrai: lietuvių

Dokumentinis filmas pasakoja apie vienas sudėtingiausių bei populiariausių dviračių varžybų pasaulyje – „Giro d’Italia“.
Tačiau ne apie garbę ir šlovę. Šios juostos herojai – sudėtingiausius iššūkius įveikiantys ir lyderių užnugaryje esantys sportininkai, neturintys teisės į asmeninę pergalę.
Oficialiai jie lūzeriai, kurie atvažiuoja paskutiniai. O iš tiesų - herojai, savo pasiaukojimu nutiesiantys kelią į pergalę komandos lyderiams, ir tapę universaliais pasiaukojimo dėl kitų pavyzdžiais.
Filmas pelnė 4 tarptautinius apdovanojimus ir Lietuvos kinematografininkų sąjungos pripažintas geriausiu metų lietuvišku filmu.

nuostabieji_lūzeriai._kita_planeta_garsas_01

Projektas „Nacionalinis kinas" iš dalies finansuojamas:

panevezio-miesto-savivaldybe         lietuvos_kino_centras