2021 m. liepos – rugsėjo mėnesiais jau septynioliktą kartą gero europinio kino mylėtojus pakvies Tarptautinis filmų festivalis „Europos kinas ir dieną, ir naktį“.
Festivalis – vienas didžiausių ir svarbiausių kino renginių Panevėžyje, puoselėjantis nekomercinio kino tradicijas, ugdantis ir plečiantis autorinio kino žiūrovų ratą. Festivalio filmai kviečia diskutuoti, pažinti kitas Europos valstybes, žmones ir aktualijas.

Rugpjūčio 22 d. 13 val. didžioji salė:

BERNIUKUI REIKIA BŪTI GRYNAME ORE / Der Junge muss an die frische Luft

Vokietija, drama, 2018, 1:40, N-7
Režisierius: Caroline Link
Vaidina: Luise Heyer, Sönke Möhring, Diana Amft

Ekranizuota vaikystė Rūro regione 1972-aisiais: Hansui-Pėteriui devyneri, jis apkūnokas, Bet tiesiog trykšta savikliova. Ją kursto ir berniuko gebėjimas prajuokinti kitus žmones, o tą talentą jis treniruoja  kiekviena proga – kad ir tetos Anės krautuvėlėje, kurios pirkėjai tampa publika, ar per visokius švęsti mėgstančios giminės susiėjimus. Tačiau idilišką šeimos gyvenimą užtemdo šešėlis, kai Hapės mama dėl chroniško sinusito nebejaučia kvapo ir skonio ir ją apima gili depresija. Jos psichinės ligos akivaizdoje bejėgis jaučiasi ir tėvas. Tačiau Hansui-Pėteriui mamos liūdesys – dar stipresnis postūmis būti komediantu.

Deutscher Filmpreis 2019 (Lola už geriausią nepagrindinį moters vaidmenį).

Filmą Vokietijoje pažiūrėjo daugiau kaip 3 milijonai žiūrovų, 2018 m. jis tapo žiūrimiausiu.

 

Žiūrovų laukia smagūs žaidimai ir pinata! Renginys - NEMOKAMAS. Nemokamus kvietimus kviečiame pasiimti kino centro „Garsas" kasoje.

 

 

Partneriai:

goethe-institut_logo_internet_schwarz

Projektą „Europos kinas ir dieną, ir naktį" iš dalies finansuoja:

    lietuvos_kino_centras_lkc