2021 m. liepos – rugsėjo mėnesiais jau septynioliktą kartą gero europinio kino mylėtojus pakvies Tarptautinis filmų festivalis „Europos kinas ir dieną, ir naktį“.
Festivalis – vienas didžiausių ir svarbiausių kino renginių Panevėžyje, puoselėjantis nekomercinio kino tradicijas, ugdantis ir plečiantis autorinio kino žiūrovų ratą. Festivalio filmai kviečia diskutuoti, pažinti kitas Europos valstybes, žmones ir aktualijas.


Šiais metais festivaliui skirti filmai ir renginiai žiūrovus pakvies kiekvieną ketvirtadienį prie kino centro „Garsas“ Klaipėdos g. 146 į ypatingą kino pikniką po atviru dangumi.

 

Rugpjūčio 19 d. 21:30 val. Klaipėdos g. 146. Dalyvauja: prekinio ženklo „MUR MUR" įkūrėja Indrė Mikeškaitė. Pokalbis ir kino seansas vyks DIDŽIOJOJE SALĖJE.

IMG_1726  mur_mur_logo_garsas

Filmas PAPIŠA / Papicha

Prancūzija, Alžyras, Belgija, Kataras, komedija, drama, 2019, 1:45, N-13
Režisierius: Mounia Meddour
Vaidina: Lyna Khoudri, Shirine Boutella, Amira Hilda Douaouda
Originalo kalba: prancūzų, arabų; subtitrai: lietuvių

Alžyras, 90-ieji. Aštuoniolikmetė studentė Nedžma svajoja apie drabužių dizainerės karjerą ir net akylai saugomi bendrabučio mūrai negali jos sustabdyti. Geriausių draugių padedama naktinių klubų tualetuose ji slapta pardavinėja savo siūtas išskirtines sukneles papišoms – drąsioms, laisvoms ir patrauklioms merginoms. Tuo tarpu politinė ir socialinė situacija šalyje darosi vis labiau įtempta. Nepaisydama griežtėjančių draudimų ir saviraiškos laisvės ribojimų, Nedžma priešinasi suvaržymams ir organizuoja lemtingą mados šou.

Cezariu už geriausią debiutą apdovanotas filmas – tai odė maištingai jaunystei, optimizmui, ir nenumalšinamam laisvės troškuliui. Jaunų aktorių talentas ir energija nepalieka abejingų.

Apie režisierę:

Po studijų Alžyro ir Paryžiaus universitetuose Mounia Meddour (1978) mokėsi kino režisūros La Fémis kino ir televizijos mokykloje. Ji sukūrė keletą dokumentinių ir trumpametražių filmų, įskaitant „Edvidž“ (2011), kuris buvo įvertintas daugelyje tarptautinių kino festivalių. Meddour pirmojo vaidybinio filmo „Papiša“ (2019) premjera įvyko Kanų kino festivalio „Ypatingojo žvilgsnio“ programoje. Filmas ne tik sulaukė išskirtinio žiūrovų ir kritikų dėmesio Prancūzijoje, bet buvo puikiai įvertintas daugelyje tarptautinių festivalių.

*Kino seansas - nemokamas.

* Esant prastoms oro sąlygoms, filmas bus rodomas kino centro „Garsas" patalpose.

 

Partneriai:

institut_francais_de_lituanie

Projektą „Europos kinas ir dieną, ir naktį" iš dalies finansuoja:

    lietuvos_kino_centras_lkc