Kino centro „Garsas“ projekto „Nacionalinis kinas“ dalis – „Kinas po atviru dangumi 2022“ šią vasarą grįžta į atsinaujinusią Panevėžio Laisvės aikštę, kviesiantis žvaigždėtus vasaros vakarus praleisti su pastarąjį dešimtmetį sukurtais geriausiais lietuvių kūrėjų darbais. 

Rugpjūčio 12 d. 20:30 val. kinas po atviru dangumi Panevėžio miesto laisvės aikštėje. Filmas „Pavyzdingas elgesys“. Kino seansas nemokamas.

PAVYZDINGAS ELGESYS
Dokumentika, lietuva, Slovėnija, Bulgarija, Italija, 2019, 1:25 val., N16

 
 
 
Režisierius: Audrius Mickevičius, Nerijus Milerius
Aktoriai: Kęstutis Drazdauskas, Rokas Radzevičius, Vytautas Bruveris, Aistė Smilgevičiūtė
Kalba: lietuvių, prancūzų k.
Subtitrai: lietuvių
 

Kūrybinės dokumentikos filmas „Pavyzdingas elgesys“ tiria paradoksalų reiškinį – nuteistųjų iki gyvos galvos Lukiškių kalėjime pavyzdingą elgesį ir pastangas grįžti į visuomenę. Išgyvenęs nužudyto brolio netektį, režisierius Audrius Mickevičius įžengė į Lukiškių kalėjimą, kur susitiko su nuteistaisiais iki gyvos galvos Rimu ir Rolandu. „Gyvagalviais“ vadinami kaliniai gyvena stovinčiame laike, bet nepraranda vilties pasikeisti ir kada nors išeiti į laisvę. Filmo režisieriaus nuostatų kaita nuo pykčio prie atleidimo tampa radikalia kelione, kurią nutraukia mirtina jo paties liga.

„Pavyzdingas elgesys“ – kūrybinės dokumentikos filmas, pabaigtas filosofo Nerijaus Mileriaus, nagrinėja nusikaltimo, atleidimo ir socialinio teisingumo idėjas.