KINO PERŽIŪROS, SKIRTOS AVANGARDINIO KINO KŪRĖJO, KINO KRITIKO RAŠYTOJO, POETO JONO MEKO 100-OMS GIMIMO METINĖMS PAMINĖTI
 
Lapkričio 10 d. 17:30 val. -  Režisieriaus Jono Meko filmo peržiūra PRISIMINIMAI IŠ KELIONĖS Į LIETUVĄ  ir susitikimas su Jono Meko vizualinių menų centro vadovu, kompozitoriumi Gintaru Sodeika.  
Tai jautrūs bandymai užčiuopti prarastojo rojaus detales, leidžiančias Mekui nusikelti į vaikystę, tėvų namus ir gimtąją žemę.
 
"Prisiminimai iš kelionės į Lietuvą” JAV, 1972, 1:12, N-16
 
Filmą sudarančios trys dalys – jautrūs bandymai užčiuopti prarastojo rojaus detales, leidžiančias Mekui nusikelti į vaikystę, tėvų namus ir gimtąją žemę. Pirmoji pasakoja apie brolių Mekų ankstyvuosius metus Amerikoje, santykį su vietine imigrantų bendruomene ir nelengvą prisitaikymą užsienyje. Antroji filmo dalis perteikia prisiminimus apie kelionę į Lietuvą, motiną, giminaičius ir gimtojo Semeniškių kaimo gyventojus. Trečioje dalyje Mekas lankosi vietose, kuriose praleido kelerius metus kaip karo belaisvis, o filmą vainikuoja simboliškas vizitas Vienoje – mieste, dėl kurio broliai Mekai paliko Lietuvą, bet jame taip ir neatsidūrė.

Prieš renginį vaišinsime arbata. 

Veiks J. Meko fotografijų paroda, girdėsite Jono Meko įskaitytą poeziją-kūrybą.

PAŽINKIME NEPAŽINTĄ JONĄ MEKĄ!

 
 
Kino centre "Garsas", Klaipėdos g. 146, Panevėžys.
Bilietus galite rezervuotis arba įsigyti kasoje
Tel.: 8 (45) 468833, +370 684 75441

Projektas „Nacionalinis kinas" iš dalies finansuojamas:

panevezio-miesto-savivaldybe         lietuvos_kino_centras