Renginių ciklas “Kino mįslės” - kviečia žiūrovus susipažinti su lietuviškų trumpametražių autorinių filmų programa ir pasinerti į paslaptingą kino pasaulį. Tai bus specialiai atrinkta programa, kurią sudarys moterų kurti filmai. Filmų autorės tyrinėja egzistencinius klausimus, pasąmonės sąveiką su apčiuopiama realybe ir ieško naujų pasakojimo formų vaidybiniame ir dokumentiniame kine. Šis renginys taip pat yra proga atsiskleisti naujajai kino kūrėjų kartai. Šia iniciatyva skatinsime teisėtą lietuviškų kino filmų žiūrėjimą skirtingais platinimo kanalais ir ugdysime visuomenės pagarbą kūrybinei kino veiklai. Dažnai Lietuvos kūrėjai neturi galimybių parodyti savo trumpametražių filmų, tam trūksta specialiai skirtų nekonkursinių renginių. Todėl projektui susibūrė keturios kino režisierės, kurios skirtinguose Lietuvos miestuose pristatys ir parodys savo autorinius trumpametražius filmus. Kiekviena peržiūra sudarys pilnametražio filmo trukmės programą (apie 1,5 val.).

Po filmų peržiūros vyks diskusija tarp autorių. Režisierės žiūrovus supažindins su filmų kūrybos procesu, pasidalins kiek laiko autoriams ir prodiuseriams trunka sukurti filmą ir jog tai sudaro scenarijaus vystymą, pasiruošimą gamybai, filmavimą, montažą, spalvų korekciją, garso dizainą, filmo sklaidą, platinimą ir t.t. Tai yra įprastas filmo kūrimo procesas, kuris yra atliekamas nepriklausomai nuo filmo trukmės.

Rugsėjo 9 d. 18:30 val. didžioji salė. Renginys nemokamas. Projektą ir filmus pristato režisierė Laura Tamošiūnaitė ir jos filmų scenarijų autorius Artūras Voiničius

Apklausa // 2021 // 14 min. // vaidybinis // rež. Urtė Sabutytė

urtė_sabutytė   apklausa_stills_1_2_edited   apklausa_stills_1_2_edited-4


Laimei einant, užmigęs buvau // 2020 // 19 min. // vaidybinis // rež. Laura Tamošiūnaitė

laura_tamošiūnaitė   Movie_stills_-_Portraits_-_Mickey_Vissers_(Part1)   Preview_-3


Nepalaidotas // 2018 // 25 min. // vaidybinis // rež. Elvina Nevardauskaitė, David Heinemann

elvina_nevardauskaitė   s._janušauskaitė_-_unburied   


Svečiuose pas Dievą // 2018 // 20 min. // vaidybinis // rež. Laura Tamošiūnaitė

laura_tamošiūnaitė   spd_2


Atskirti balsai // 2020 // 18 min. // dokumentinis // rež. Elvina Nevardauskaitė, David Heinemann

elvina_nevardauskaitė   01_(1).[1] 

Renginio organizatorius: MB OKtava LT