Kino centro „Garsas“ projekto „Nacionalinis kinas“ dalis – „Kinas po atviru dangumi 2021“ šią vasarą grįžta į atsinaujinusią Panevėžio Laisvės aikštę, pristatydamas 13-ka išskirtinių kino seansų, kviesiančių žvaigždėtus vasaros vakarus praleisti su pastarąjį dešimtmetį sukurtais geriausiais lietuvių kūrėjų darbais. Filmų programa sudaryta lietuviškų kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ 2011-2020 metų nominuotais ir apdovanotais lietuvių kino kūrėjų filmais, sulaukusiais didžiausio susidomėjimo Lietuvoje ir įvairiuose tarptautiniuose festivaliuose.

Liepos 9 d. 22:00 val. kinas po atviru dangumi Panevėžio miesto Laisvės aikštėje. Filmas „Tadas Blinda. Pradžia“. Kino seansas nemokamas.

Kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ 2012 metais nominuotas 7 kategorijose, laimėjęs 4 apdovanojimus:

Geriausias operatorius (R. Greičius), kompozitorius (K. Mašanauskas), antro plano aktorius (V. Petkevičius), profesinės meistrystės darbas (Ž. Naujokas):

TADAS BLINDA. PRADŽIA

Lietuva, drama, 2011, 1:50, N-13

Originalo kalba: lietuvių

Režisierius: Donatas Ulvydas

Vaidina: Mantas Jankavičius, Donatas Banionis, Tatjana Liutajeva, Agnė Ditkovskytė, Dainius Kazlauskas, Antanas Šurna, Vidas Petkevičius, Jokūbas Bareikis

1861-ieji, carinė Lietuva. Baudžiavos panaikinimą apraizgiusios politinės intrigos atokiame Žemaitijos kaime netikėtai virsta kautynėmis, kurioms vadovauja iš Sankt Peterburgo atsiųstas jaunas intrigantas, caro kariuomenės karininkas Janekas. Įsisukusios istorijos girnos įtraukia ir taikius baudžiauninkus, ir praeities vaiduoklių kankinamą dvarininką Bernardą Gruinių, ir jo gražiąją dukterį Kristiną. Į veiksmų sūkurį netyčia patekusiam Tadui tenka atsisveikinti su nerūpestinga kasdienybe ir prisiimti atsakomybę ne tik už savo veiksmus, bet ir už mylimų žmonių gyvybę. Mėgindamas suvokti savo vietą žiaurioje tikrovėje, Tadas atranda vertybes, dėl kurių verta gyventi ir mirti. Kova už laisvę, teisingumą ir meilę prasideda. Taip gimsta legenda apie Tadą Blindą.

 tadas_blinda_garsas_01  tadas_blinda_garsas_02  

 

Projektas „Nacionalinis kinas" iš dalies finansuojamas:

panevezio-miesto-savivaldybe    lietuvos_kino_centras_lkc