2021 m. liepos – rugsėjo mėnesiais jau septynioliktą kartą gero europinio kino mylėtojus pakvies Tarptautinis filmų festivalis „Europos kinas ir dieną, ir naktį“.
Festivalis – vienas didžiausių ir svarbiausių kino renginių Panevėžyje, puoselėjantis nekomercinio kino tradicijas, ugdantis ir plečiantis autorinio kino žiūrovų ratą. Festivalio filmai kviečia diskutuoti, pažinti kitas Europos valstybes, žmones ir aktualijas.
Šiais metais festivaliui skirti filmai ir renginiai žiūrovus pakvies kiekvieną ketvirtadienį prie kino centro „Garsas“ Klaipėdos g. 146 į ypatingą kino pikniką po atviru dangumi.

Liepos 8 d. 22 val.:

Svečiuose: DOVILĖ ŠIPELIENĖ

viešbučio „Romantic“ direktorė, Panevėžio Verslo Moterų Tinklo vadovė, amžina psichologijos studentė, pasaulio pilietė, optimistė, aplinkosaugos aktyvistė ir tvarios gyvensenos entuziastė tikinti šviesia žmonijos ateitimi. „Man nuoširdžiai rūpi gamta, savo jėgas semiuosi iš žalumos. Man nieko nėra įdomiau už žmones ir skirtingas kultūras… Todėl pokalbiai apie ekologiją ir žmones man atstoja maistą, pakrauna mano baterijas" - sako D. Šipelienė.

d.šipelienė_garsas

PASKUTINĖ PAMOKA / L’heure de la sortie

Prancūzija, drama, trileris, 2018, 1:44, N-16
Režisierius: Sébastien Marnier
Vaidina: Laurent Lafitte, Emmanuelle Bercot, Pascal Greggory
Originalo kalba: prancūzų, subtitrai: lietuvių

Kai pavaduojantis mokytojas Pierre’as Hoffman’as atvyksta į prestižinį Saint-Joseph’o licėjų, jį pasitinka tylūs ir priešiškai nusiteikę paaugliai. Mokytojo neapleidžia grėsmės nuojauta, ir jis ima sekti paslaptingą itin gabių mokinių grupelę. Pastarieji, įsitikinę, jog artėja visuotinė ekologinė katastrofa, atrodo, jau yra praradę visas šviesios ateities viltis ir rengiasi blogiausiam.

Sébastien’as Marnier subtiliai eksperimentuoja žanrinio kino kodais ir įtaigiai kuria psichologinę įtampą tarp paranojos kamuojamo mokytojo ir apokalipsę pranašaujančių paauglių.

*Kino seansas - nemokamas.

paskutinė_pamoka_garsas_01  paskutinė_pamoka_garsas_02

Partneriai:

institut_francais_de_lituanie

Projektą „Europos kinas ir dieną, ir naktį" iš dalies finansuoja:

     lietuvos_kino_centras_lkc