Kino centro „Garsas“ projekto „Nacionalinis kinas“ dalis – „Kinas po atviru dangumi 2021“ šią vasarą grįžta į atsinaujinusią Panevėžio Laisvės aikštę, pristatydamas 13-ka išskirtinių kino seansų, kviesiančių žvaigždėtus vasaros vakarus praleisti su pastarąjį dešimtmetį sukurtais geriausiais lietuvių kūrėjų darbais. Filmų programa sudaryta lietuviškų kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ 2011-2020 metų nominuotais ir apdovanotais lietuvių kino kūrėjų filmais, sulaukusiais didžiausio susidomėjimo Lietuvoje ir įvairiuose tarptautiniuose festivaliuose.

Liepos 30 d. 22:00 val. kinas po atviru dangumi Panevėžio miesto Laisvės aikštėje. Filmas „Šventasis“. Kino seansas nemokamas.

Kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ 2017 metais nominuotas 11 kategorijų, laimėjęs 5 apdovanojimus:

Geriausias filmas, scenarijus (A. Blaževičius, M. Kavtaradzė, T. Kavtaradzė), aktorius (M. Repšys), antro plano aktorius ir aktorė (V. Krulikovskis, G. Glemžaitė):

ŠVENTASIS

Lietuva, Lenkija, drama, 2016, 1:36, N-13
Režisierius: Andrius Blaževičius
Vaidina: Marius Repšys, Gelminė Glemžaitė, Valentinas Krulikovskis, Indrė Patkauskaitė, Lukas Malinauskas
Originalo kalba: lietuvių

Filmo veiksmas vyksta 2008 m. kažkur Lietuvos provincijoje. Jaunas vyras netenka darbo, ima vis daugiau laiko leisti su darbo biržoje sutikta kirpėja, o ne su savo žmona ir dviem mažametėmis dukromis. Ilgas dienas jis leidžia vaikščiodamas į darbo pokalbius ir su likimo draugais gerdamas alų daugiabučių kiemuose. Jų kasdienybę paįvairina „Youtube“ kanale išvystas vaizdo įrašas, kuriame kažkoks keistuolis prisiekinėja matęs Jėzų Kristų. Prasideda to vaikino paieškos.

šventasis_garsas_01   šventasis_garsas_02   šventasis_garsas_03

 

Projektas „Nacionalinis kinas" iš dalies finansuojamas:

panevezio-miesto-savivaldybe         lietuvos_kino_centras