2021 m. liepos – rugsėjo mėnesiais jau septynioliktą kartą gero europinio kino mylėtojus pakvies Tarptautinis filmų festivalis „Europos kinas ir dieną, ir naktį“.
Festivalis – vienas didžiausių ir svarbiausių kino renginių Panevėžyje, puoselėjantis nekomercinio kino tradicijas, ugdantis ir plečiantis autorinio kino žiūrovų ratą. Festivalio filmai kviečia diskutuoti, pažinti kitas Europos valstybes, žmones ir aktualijas.
Šiais metais festivaliui skirti filmai ir renginiai žiūrovus pakvies kiekvieną ketvirtadienį prie kino centro „Garsas“ Klaipėdos g. 146 į ypatingą kino pikniką po atviru dangumi.

 

Liepos 29 d. 22 val. filmas „Alisa ir Meras". Svečiuose dalyvauja: Laimutis Sėdžius - Lietuvos teatro ir kino aktorius, Panevėžio miesto savivaldybės politinis bei visuomenės veikėjas.

ALISA IR MERAS / Alice et le maire

Prancūzija, komiška drama, 2019, 1:43, N-13
Režisierius: Nicolas Pariser
Vaidina: Fabrice Luchini, Anaïs Demoustier, Nora Hamzawi
Originalo kalba: prancūzų, subtitrai: lietuvių

Liono meras Paul’is Théraneau’us – keblioje padėtyje. Artėjant sėkmingos karjeros trisdešimtmečiui, politikui staiga ima trūkti idėjų, jis jaučia egzistencinę tuštumą. Sunerimusi mero komanda įdarbina jauną filosofę Alice’ą Heimann, kurios užduotis – padėti merui mąstyti ir laimėti svarbius rinkimus.

Ritmingi filmo dialogai intriguoja ir įtrauka, o talentingų aktorių dėka filosofiniai politinės minties svarstymai skamba kaip niekad žavingai.

*Kino seansas - nemokamas.

* Esant prastoms oro sąlygoms, filmas bus rodomas kino centro „Garsas" patalpose.

alisa_ir_meras_grasas_01 alisa_ir_meras_grasas_02 alisa_ir_meras_grasas_03 alisa_ir_meras_grasas_04

 

Partneriai:

institut_francais_de_lituanie

Projektą „Europos kinas ir dieną, ir naktį" iš dalies finansuoja:

    lietuvos_kino_centras_lkc