Kino centro „Garsas“ projekto „Nacionalinis kinas“ dalis – „Kinas po atviru dangumi“ šią vasarą grįžta į atsinaujinusią Panevėžio Laisvės aikštę. Filmų programa sudaryta lietuviškų kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ 2023 metų nominuotais ir apdovanotais lietuvių kino kūrėjų filmais, sulaukusiais didžiausio susidomėjimo Lietuvoje ir įvairiuose tarptautiniuose festivaliuose.

Liepos 28 d. 20:00 val. kinas po atviru dangumi Panevėžio Laisvės aikštėje (šalia miesto savivaldybės). Kino seansas nemokamas.

MAN VISKAS GERAI
Drama, Komedija, Lietuva, 2021, 1:33 val., N-13, filmas lietuvių kalba, be subtitrų.

Linksmas ir ironiškas filmas apie mokslininkę, kuri visomis išgalėmis stengiasi išlaikyti susikurtą tobulos moters įvaizdį.

Neuromokslininkė Marija (akt. Gabija Siurbytė) grįžta į savo įprastą gyvenimą po laiko, praleisto klinikoje dėl nervinio išsekimo ir panikos priepuolių. Ji siekia susigrąžinti vietą savo pačios sukurtame moksliniame tyrime ir įtikinti šeimą bei kolegas, kad jai viskas gerai. Vis dėlto nuslėpti vis dažnėjančias panikos atakas ir tuo pačiu metu varžytis dėl mokslinio projekto bei šeimos meilės, yra daug sunkiau nei ji manė. Ypač, kai jos kolega (akt. Donatas Simukauskas) bando pašalinti Mariją nuo tyrimo, paauglė dukterėčia (akt. Mija di Marco) girta naktimis dainuoja Vitalijos Katunskytės dainas, mama (akt. Nelė Savičenko) ginčijasi su gydytojais dėl operacijos, močiutė (akt. Elvyra Žebertavičiūtė) vis prikaišioja dėl nepakankamo maisto kiekio ir kitų mažmožių, o sužadėtinis (akt. Andrius Paulavičius) nepatenkintas, kad ji siekia karjeros ir nesiryžta kurti šeimos.

Režisierius Ernestas Jankauskas, žinomas iš filmų „Anglijos karalienė pagrobė mano tėvus“ (2014) ir „Čia buvo Saša“ (2018), kurdamas šį filmą, ne tik kėlė iššūkius aktoriams, nardindamas juos po vandeniu, uždarydamas kalėjime ar sukeldamas avarines situacijas, bet ir treniravosi su pelėmis bei arkliais.

 


Projektas „Nacionalinis kinas" iš dalies finansuojamas:

panevezio-miesto-savivaldybe         lietuvos_kino_centras