Kino centro „Garsas“ projekto „Nacionalinis kinas“ dalis – „Kinas po atviru dangumi 2021“ šią vasarą grįžta į atsinaujinusią Panevėžio Laisvės aikštę, pristatydamas 13-ka išskirtinių kino seansų, kviesiančių žvaigždėtus vasaros vakarus praleisti su pastarąjį dešimtmetį sukurtais geriausiais lietuvių kūrėjų darbais. Filmų programa sudaryta lietuviškų kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ 2011-2020 metų nominuotais ir apdovanotais lietuvių kino kūrėjų filmais, sulaukusiais didžiausio susidomėjimo Lietuvoje ir įvairiuose tarptautiniuose festivaliuose.

Liepos 23 d. 22:00 val. kinas po atviru dangumi Panevėžio miesto Laisvės aikštėje. Kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ 2019/2020 metais geriausi trumpametražiai filmai. Kino seansas nemokamas.

2019_ltshorts_logo_rgb_blue

Lietuviškų trumpametražių filmų agentūra "Lithuanian Shorts" pristato:

Geriausias animacinis filmas:

ŽONGLIERIUS

Lietuva, Prancūzija, animacinis, 2018, 0:12, V
Režisierius: Skirmanta Jakaitė
Originalo kalba: lietuvių, anglų, prancūzų

Mes gyvename tame pačiame name, bet skirtinguose butuose; skirtingi mūsų darbai, situacijos, įsitikinimai, vizijos, apgaudinėjant save, kad egzistuojantis pasaulis toks yra vienintelis. Šis filmas – apie nežinomą ir bauginančią gyvenimo pusę, kurios niekada iki galo nesuvokiame, bet žinome, kad ji kažkur šalia.

žonglierius_garsas_01    žonglierius_garsas_02


Geriausias 2020 m. trumpametražis:

KOLEKTYVINIAI SODAI

Lietuva, drama, 2019, 0:15, N-13
Režisierius: Vytautas Katkus
Vaidina: Vygantas Bachmackij, Aistė Zabotkaitė, Jelena Juščenko, Arvydas Dapšys
Originalo kalba: lietuvių

Tai istorija apie atšalusius tėvo ir sūnaus santykius. Jie galutinai pražūsta abejingumo sūkuryje. Filmo premjera įvyko paralelinėje Kanų kino festivalio programoje „Kritikų savaitė".

kolektyviniai_sodai_garsas_01   kolektyviniai_sodai_garsas_02


Geriausias 2019 m. studento darbas:

NACIONALINĖS PREMIJOS LAUREATŲ VAIKAI

Lietuva, drama, 2018, 0:12, V
Režisierius: Kamilė Milašiūtė
Vadina: Gelminė Glemžaitė, Laura Marija Rinkevičiūtė, Kasparas Varanavičius
Originalo kalba: lietuvių

Ieva ir jos brolis Kasparas negali įeiti į namus. Jų mama, užsirakinusi iš vidaus, į skambučius neatsako ir į beldimą nereaguoja. Atvykus vyriausiai seseriai Dovilei, pasidaro aišku, jog kitos išeities nėra, tik laukti ir tikėtis, kad mamai viskas bus gerai.

nacionalinės_premijos_laureatų_vaikai_garsas_01   nacionalinės_premijos_laureatų_vaikai_garsas_02


Geriausias 2020 m. studento darbas:

ŠEIMA 

Lietuva, drama, 2018, 0:21, V
Režisierius: Titas Laucius
Vaidina: Arūnas Sakalauskas, Dainius Gavenonis, Vidas Petkevičius, Rasa Samuolytė, Aldona Vilutytė, Andrius Alešiūnas, Aistė Zabotkaitė
Originalo kalba: lietuvių

Miglės senelis gyvena bute, kuris jam vienam per didelis. Dvi jo vaikų šeimos nusprendžia jį perkraustyti. Norėdamas įsiteikti Miglei, jos vaikinas Eimantas taip pat padeda šeimai perkraustant senolį. Tačiau ne visiems šeimos nariams jo buvimas yra priimtinas.

šeima_garsas_01   šeima_garsas_02

 

 

Projektas „Nacionalinis kinas" iš dalies finansuojamas:

panevezio-miesto-savivaldybe         lietuvos_kino_centras