2021 m. liepos – rugsėjo mėnesiais jau septynioliktą kartą gero europinio kino mylėtojus pakvies Tarptautinis filmų festivalis „Europos kinas ir dieną, ir naktį“.

Festivalis – vienas didžiausių ir svarbiausių kino renginių Panevėžyje, puoselėjantis nekomercinio kino tradicijas, ugdantis ir plečiantis autorinio kino žiūrovų ratą. Festivalio filmai kviečia diskutuoti, pažinti kitas Europos valstybes, žmones ir aktualijas.
Šiais metais festivaliui skirti filmai ir renginiai žiūrovus pakvies kiekvieną ketvirtadienį prie kino centro „Garsas“ Klaipėdos g. 146 į ypatingą kino pikniką po atviru dangumi.

 

Fimo pristatyme dalyvaus Nepriklausomos valstybės atkūrimo akto signataras Jonas Liaučius su žmona Virginija.

 

Liepos 22 d. 22 val.:

NAKTINIAI LAIVAI / NOĆNI BRODOVI

Kroatija, komedija, 2012, 1:41
Režisierius: Igor Mirkovic
Vaidina: Ana Karic, Radko Polic, Renata Ulmanski
Originalo kalba: kroatų, subtitrai: lietuvių

Paskutinioji yra tokia pat kaip pirmoji – netikėta, stebuklinga ir šiek tiek nerangi. Yra sukurta daugybė istorijų apie pirmąją meilę, o šis filmas – apie paskutinę. Helena ir Jakov tikrai nesitikėjo, kad pasitinkant gyvenimo saulėlydį juos užklups romantiniai jausmai. Istorija prasideda, kai septintą dešimtmetį perkopę paaugliai iššoka pro balkoną ir pabėga iš globos namų pasitikti nakties bei tikrojo gyvenimo. Nuo tada jų kasdienybė pradeda keistis – jie leidžiasi į beprotišką kelionę, pilną nuotykių, atradimų ir gyvenimo aistros. Kelionės pabaigoje Helenos laukia dilema – ar įlipti į laivą, kuriuo ji nedrįso išplaukti prieš šešiasdešimt metų...

naktiniai_laivai_garsas_01 naktiniai_laivai_garsas_02

 

Partneriai:

kroatijos_ambasada

Projektą „Europos kinas ir dieną, ir naktį" iš dalies finansuoja:

   lietuvos_kino_centras_lkc