Kino centro „Garsas“ projekto „Nacionalinis kinas“ dalis – „Kinas po atviru dangumi 2024“ šią vasarą grįžta į Panevėžį. Filmų programa sudaryta lietuviškų kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ 2024 metų nominuotais ir apdovanotais lietuvių kino kūrėjų filmais, sulaukusiais didžiausio susidomėjimo Lietuvoje ir įvairiuose tarptautiniuose festivaliuose.

???? Liepos 12 d. 20:30 val. 
????  Panevėžio Senvagės amfiteatre (už Aleksandro paminklo)

Kino seansas nemokamas


IRKLAIS PER ATLANTĄ
Žanrai: Kelio filmas, Dokumentika | Trukmė: 100 min. | Cenzas: V | Režisierius: Aurimas Valujavičius | Šalys: Lietuva, Latvija, JAV, Ispanija | Kalba: Lietuvių | Subtitrai: Anglų

Vienas žmogus, vienas vandenynas, šimtmečio istorija...

Tikras pasakojimas apie Aurimą Valujavičių, pirmąjį lietuvį, kuris niekieno nepadedamas leidosi į vieną didžiausių savo gyvenimo iššūkių - 8500 km kelionę per Atlantą irkline valtimi „Lituanica“, siekiant paminėti 90-ąsias S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą metines.

Pasinerti į vienatvę ir euforiją, skausmą ir džiaugsmą, nerimą ir viltį, kad Atlanto vandenynas bus perirkluotas nuo žemyninės Europos iki žemyninės Šiaurės Amerikos dalies ir Majamio krantas pergalingai pasiektas. Tik šios mintys Aurimo galvoje sukasi jau keletą metų, o į atvirą vandenyną jis leidžiasi po ilgiau nei dvejus metus trukusio intensyvaus pasiruošimo istorinei, o kartu ir rekordinei kelionei. Fizinis pasirengimas, psichologinė drausmė, griežta disciplina ir kasdien augantis adrenalinas dėl išsikelto tikslo, atmosferą tik dar labiau kaitina. Nesuskaičiuojamos valandos ir dienos darbo Aurimą priveda prie taip ilgai laukto kelionės starto, ankstų Kalėdų rytą. Svarbiausia jo taisyklė – niekada nesustoti irkluoti!

Filmas lietuvių kalba su angliškais subtitrais. Anonsas: https://youtu.be/HbKXOm3rbIo


Projektas „Nacionalinis kinas" iš dalies finansuojamas:

panevezio-miesto-savivaldybe         lietuvos_kino_centras

titulinis