Lapkričio 27 d. 17.30 val. programos atidarymas. Kontaktų mugė. Atidarymo filmas „Medaus šalis“.
Dalyvauja: Panevėžio bitininkų draugija, Panevėžio dizaino ir mados
atstovai

MEDAUS ŠALIS
Honeyland
Makedonija, dokumentinis, 2018, 1:25, N-7
Režisieriai: Ljubomir Stefanov, Tamara Kotevska
Originalo kalba: turkų

Pasakojama apie Hatidzę Muratovą. Ji – viena iš nedaugelio Makedonijos laukinės bitininkystės tradicijos puoselėtojų, ieškanti medaus natūraliuose olų aviliuose. Iškopinėtą medų moteris nedideliais kiekiais parduoda artimiausiame miestelyje, kurį pasiekia keturias valandas keliaudama pėsčiomis. Taikiam ir harmoningam Hatidzės gyvenimui kyla pavojus, kaimynystėje įsikūrus klajoklių šeimynai. Naujieji kaimynai taip pat nusprendžia prekiauti medumi. Priešingai nei Hatidzė, septynetą vaikų išmaitinti turinti šeima į bitininkystę žvelgia godžiai ir nekantriai. Greito pelno siekis pažeidžia delikačią ekologinę pusiausvyrą ir grasina sunaikinti Hatidzės ir jos laukinių bičių pasaulį.

 

KUSAMA

Kusama. Infinity

JAV, Japonija, dokumentinis, 2019, 1:25, N-13

Režisierė Heather Lenz

Originalo kalba: anglų, japonų

Žirnelių karaliene tituluojama Yayoi Kusama – žinomiausia Japonijos menininkė. Jos darbai parduodami brangiau nei bet kurios kitos gyvos dailininkės pasaulyje, žaismingi paveikslai ir instaliacijos puikiai žinomi net ir menu nesidominčiai publikai. Spalvingesnis už jos kūrinius yra tik pačios Yayoi Kusamos gyvenimas. Susitaikiusi su nuo vaikystės ją lydėjusia liga, ji piešia savo haliucinacijas ir ligšiol kiekvieną dieną dirba prie naujų kūrinių, mėgaudamasi pagaliau atėjusiu pasauliniu pripažinimu.

 

 

HALSTONAS: ŠLOVĖS IR NUOPUOLIO ISTORIJA

Halston

JAV, dokumentinis, 2019, 1:38, N-7

Režisierius Frédéric Tcheng

Originalo kalba: anglų

 

Intriguojanti šlovės ir nuosmukio istorija apie dizainerį Halstoną, kuris Amerikos madą įrašė į viso pasaulio mados žemėlapį. Nuo Jacqueline Kennedy skrybėlaitės iki mados pasaulio viršūnės 8 dešimtmetyje, kai Versalio Royal Operoje metė iššūkį prabangiai ir rafinuotai Paryžiaus scenai. Jaudinančiame film-noir žanrą primenančiame filme režisierius Frédéric Tcheng atkuria Halstono portretą, įpindamas tiek homofobijos atgarsius, tiek hedonistiško gyvenimo spindesį, tiek kūrybos susidūrimą su komercija, kai dizaineris pardavė ne tik savo vardą, bet ir sielą.