Bronius Babkauskas (1921 m. balandžio 9 d. Pilviškiuose, Vilkaviškio apskritis – 1975 m. spalio 21 d. Panevėžyje) – Lietuvos kino ir teatro aktorius. Panevėžio dramos teatre B. Babkauskas sukūrė per 80 vaidmenų, virš 30 įsimintinų vaidmenų aktorius sukūrė kine ir televizijos filmuose. 

Lapkričio 17 d. 18 val. B. Babkausko kino retrospektyvos atidarymas. Dalyvauja: B. Babkausko artimieji ir kolegos iš J. Miltinio dramos teatro: Enrikas Kačinskas, Rudolfas Jansonas.

Filmas AVE, VITA

Lietuva, drama, 1969, 1:24
Režisierius: A. Grikevičius
Vaidina: Bronius Babkauskas, Vytautas Paukštė, Eugenija Bajorytė, Juozas Budraitis, Monika Mironaitė, Antanas Šurna, Artiomas Inozemcevas, Gediminas Girdvainis, Gintas Žilys, Juris Strenga, Alfas Radzevičius ir kt.
Originalo kalba: lietuvių

Prie televizoriaus sėdi pagyvenęs inteligentas Steponas. Ekrane mirga pramoginių šokių konkurso kadrai, o žiūrovo ranka su dar smilkstančia cigarete nusviro iš krėslo: Steponas mirė. Atvyksta žmonių. Pasirodo Stepono draugas Cezaris, drauge kalėjęs fašistų lageryje, jo duktė Veronika, bendradarbiavusi su Steponu, rašant scenarijų pagal pastarojo memuarų knygą, nesuvokiamai santūrus (gal Veroniką ir Steponą siejo kažkas daugiau?) Veronikos vyras Albinas. Du jauni TV operatoriai, formaliai mandagūs, tačiau beveik neslepiantys abejingumo temai, darys apie mirusįjį laidą. Į klausimą apie pagrindinį Stepono bruožą Veronika atsako: „Autoironija“. Ją kankina naujas jausmas -- būsimo vaiko laukimas. Jos tėvą – asociatyviniai prisiminimai, įsibraunantys į saulėtą Vilniaus dieną ir nevisai atitinkantys efektingas Veronikos scenarijaus vizijas. Žmonių mintys painiojasi, vieno sąmonėje ta pati frazė („Įstatymas yra tiktai komanda“) atitenka epizodinei moteriškei, kito – turbūt tikrajam jos autoriui, vokiečių feldfebeliui. Pastarasis tuomet siuntė Steponą cigarečių nupirkti. Kodėl šis nepabėgo, grįžo į belaisvių koloną? „Aš buvau vienišas“, -- kartą jis aiškino Veronikai. Bet – „Mes dar juos pergyvensim“, -- kartą prabilo jis kitiems belaisviams. Koloną varė į sušaudymą, savo veiksmingumu išsigelbėjo tik grupelė... Laidoja Steponą, skamba Johno Donne‘o žodžiai apie tai, „kam skambina varpai“, o Cezaris mato į Amžinąją ugnį su draugais ateinantį jį gyvą.

*Renginys NEMOKAMAS.

*Nemokamus bilietus kviečiame pasiimti kino centro „Garsas" kasoje

*Renginys filmuojamas, fotografuojamas; nuotraukos viešinamos

 

Vaidybinis filmas „Ave, Vita!“ (iš kino juostos) - LRT  Ave Vita!

 

Programos partneriai:


  Lietuvos Centrinis Valstybės Archyvas (Vilnius) | European Film Gateway  Download logo –  panevezio-miesto-savivaldybe