KINO PERŽIŪROS, SKIRTOS AVANGARDINIO KINO KŪRĖJO, KINO KRITIKO RAŠYTOJO, POETO JONO MEKO 100-OMS GIMIMO METINĖMS PAMINĖTI

Lapkričio 11 d. 17:30 val. - Režisieriaus Jono meko filmas ZEFIRO TORNA, ARBA VAIZDAI IŠ JURGIO MAČIŪNO GYVENIMO ir  susitikimas su menotyrininku Tomu Ivanausku.

Šiame darbe kalbama apie klasikinės graikų filosofijos mąstymo opozicijų mediaciją Jono Meko filme „Zefiro Torna" 1992, arba „Vaizdai iš Jurgio Mačiūno gyvenimo”.

Šis filmas priliginamas Skorsezės filmui „Aviatorius” (2004). Abu kūriniai panašūs savo pagrindiniais herojais ir pagrįsti iš tiesų gyvenusių žmonių biografijomis. Skorsezės Hovardas Hughesas buvo aviacijos novatorius, o Mačiūnas – meno pasaulio revoliucionierius. „Aviatorius” pradedamas scena, kurioje motina mažajam Hovardui aiškina užkrečiamų ligų, ypač choleros, tuo metu siautusios Hjustone, pavojų. Šis epizodas turi aiškių sąsajų su „Zefiro Torna” pasakojama Mačiūno vaikystės patirtimi, kai, būdamas vaikas, jis buvo operuojamas be anestezijos. „Zefiro Torna” prologas yra muzikinis, grojami kompozitoriaus Monteverdžio kūriniai, kuriuos galima vadinti Mačiūno gyvenimo leitmotyvu. „Aviatoriaus” pagrindinio veikėjo gyvenimą daugiausia lėmė vaikystėje iš motinos gauta muilo dėžutė, figūruojanti filme pačiais esmingiausiais momentais.

https://www.kulturpolis.lt/kita/ese/jonas-mekas-ir-holivudas-abipuse-itaka/

Prieš renginį vaišinsime arbata. 

Veiks J. Meko fotografijų paroda,  girdėsite Jono Meko įskaitytą poeziją-kūrybą.

PAŽINKIME NEPAŽINTĄ JONĄ MEKĄ!


Kino centre "Garsas", Klaipėdos g. 146, Panevėžys.
Bilietus galite rezervuotis arba įsigyti kasoje
Tel.: 8 (45) 468833, +370 684 75441
 
 

Projektas „Nacionalinis kinas" iš dalies finansuojamas:

panevezio-miesto-savivaldybe         lietuvos_kino_centras