Po dviejų metų susitikimų virtualiai, tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“ kovo 24–balandžio 3 dienomis kviečia susitikti kino teatrų ir namų ekranuose visoje Lietuvoje bei ieškoti bendrumo sakydamas, KAD BŪTUM, REIKIA KITO.

Kruopščiai atrinkta 27-jo festivalio filmų programa bei specialūs renginiai, tarp kurių – ir ypatingi seansai Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre – kviečia suprasti bei pajusti savo integralumą supančioje visuomenėje ir smalsiai, be išankstinių nuostatų, priimti kitą žmogų, gyvybę, požiūrį ar kiną.

HEROJUS / Ghahreman

Rež. Asghar Farhadi
Prancūzija, Iranas, drama, 2021, 2:07, N-13
Originalo kalba: persų; subtitrai: lietuvių, anglų
Apdovanojimas: Kanų konkursinės programos Didysis prizas 

Vienas svarbiausių šiuolaikinių Irano režisierių, Asgharas Farhadi dar sykį meistriškai nušviečia žmonių tarpusavio santykių sudėtingumą. Rahimas sėdi kalėjime už nesumokėtą skolą. Gavęs dvi dienas laisvės, jis pabando įtikinti skolintoją atsiimti skundą, tačiau įvykiai pasisuka nenumatyta linkme ir tenka priimti abejotinus sprendimus. Rahimas atsiduria virtinėje nebesuvaldomų situacijų, su vis daugiau dalyvių ir vis mažiau aiškumo.

BILIETAI: https://bit.ly/36AJXES 


BLOGIAUSIAS ŽMOGUS PASAULYJE / Verdens verste menneske

Rež. Joachim Trier
Danija, Prancūzija, Norvegija, drama, 2021, 2:08, N-13
Originalo kalba: norvegų; subtitrai: lietuvių, anglų
Apdovanojimas: Geriausia aktorė R. Reinsve, Kanų kino fest.

Julijai tuoj trisdešimt, o jos gyvenimas – egzistencinė netvarka. Panašu, kad gabumai jau iššvaistyti, o vyresnis vaikinas Akselis – sėkmingas komiksų autorius – įkalbinėja kurti šeimą. Vieną naktį ji nekviesta užsuka į svetimą vakarėlį ir ten sutinka žavingą jaunuolį Eiviną. Netrukus, jau išsiskyrusi su Akseliu, Julija metasi į dar vienus naujus santykius, tikėdamasi iš naujo pradėti gyvenimą. O gal kai kuriems pasirinkimams jau per vėlu?

BILIETAI: https://bit.ly/3wvdB9h


TIES VIRIMO RIBA / Boiling Point

Rež. Philip Barantini
Jungtinė Karalystė, drama, trileris, 2021, 1:32, N-13
Originalo kalba: anglų; subtitrai: lietuvių
Apdovanojimai: Geriausia antro plano aktorė, Geriausias operatoriaus darbas, Britų nepriklausomo kino apdov.

Intensyviausias metų vakaras viename „karščiausių“ Londono restoranų. Charizmatiškas ir reiklus šefas Endis Džounsas vaikšto peilio ašmenimis. Kelios iš eilės asmeninės ir profesinės krizės gali sugriauti viską, ką jis pasiekė sunkiu darbu. Restoranas beveik perpildytas, o netikėtas higienos inspekcijos vizitas dar labiau sustiprina įtampą virtuvės komandoje. Džounsas kaip įmanydamas malšina tarp komandos ir vadybininkų stiprėjančią įtampą, kartu bandydamas tenkinti absurdiškus klientų reikalavimus.

BILIETAI: https://bit.ly/3IBuOQS


SVEČIUOSE / Gęsterne

Rež. Christian Tafdrup
Danija, Nyderlandai, siaubo trileris, 2022, 1:37, N-18
Originalo kalba: anglų, olandų, danų; subtitrai: lietuvių, anglų
Pasaulinė premjera: Sandanso kino festivalis

Atostogaudama Toskanoje danų šeima iškart susidraugauja su šeima iš Nyderlandų. Praėjus keliems mėnesiams danai gauna netikėtą kvietimą aplankyti olandus jų atokiame miško name ir nusprendžia nuvykti ten savaitgaliui. Netrukus susitikimo džiaugsmą pakeičia pirmieji nesusipratimai. Svečiai jaučiasi įstrigę name, į kurį geriau niekada nebūtų įžengę.

BILIETAI: https://bit.ly/3ID66iZ


GERASIS BOSAS / El Buen Patrón

Rež. Fernando León de Aranoa
Prancūzija, Ispanija, komedija, 2021, 2:00, N-13
Originalo kalba: ispanų; subtitrai: lietuvių, anglų
Pasaulinė premjera: San Sebastiano kino festivalis

Charizmatiškas fabriko savininkas Blankas (Javieras Bardemas) gyvena įtampoje, nes trokšta geriausio vietinio verslo apdovanojimo. Viskas turi būti tobula! Tačiau nepriekaištingos įmonės iliuzija bliūkšta – Blankas turi susitvarkyti su kerštingu atleistu darbininku, prislėgtu vadovu ir juo pačiu susižavėjusia ambicinga praktikante. Gerasis bosas begėdiškai kišasi į pavaldinių asmeninius gyvenimus ir peržengia visas įmanomas ribas, sukeldamas grandininę reakciją ir nenumatytas pasekmes.

BILIETAI: https://bit.ly/3NbqVpn


VISKAS BUS KITAIP / Everything Will Change

Rež. Marten Persiel
Vokietija, Nyderlandai, drama, šeimos, 2021, 1:33, N-7
Originalo kalba: anglų; subtitrai: lietuvių
Apdovanojimas: Geriausias režisierius, Kanų kino fest.

Šiame neįprastame kelio filme-pasakoje pasitelkiant mokslinius faktus iškeliama neatidėliotina mūsų dienų problema – biologinės įvairovės nykimas. Distopiškoje ateityje, 2054-aisiais, gyvenantys trys jauni maištininkai dega noru sužinoti, kas nutiko jų planetai ir leidžiasi į kelionę seniai prarasto gamtos grožio pėdsakais. Atsakymai slypi praeityje – straipsniuose iš 2020-ųjų jie randa raktą į stropiai slepiamą tiesą, o mums, žiūrovams, primena, kad gyvename laike, kur spalvinga ateitis vis dar įmanoma.

BILIETAI: https://bit.ly/3tzgTqw


NERAMIEJI / Les intranquilles

Rež. Joachim Lafosse
Belgija, Prancūzija, Liuksemburgas, drama, 2021, 1:57, N-13
Originalo kalba: prancūzų; subtitrai: lietuvių, anglų
Pasaulinė premjera: Kanų kino festivalis

Leila ir Damjenas labai myli vienas kitą. Nepaisant Damjeno bipolinio sutrikimo, pora bando kartu kurti gyvenimą ir auginti vaiką. Berniukas dievina nuostabiai impulsyvų tėtį ir rūpinasi juo, kai šiam sunku. Leila išmoko numatyti, kada tiksliai prasidės paūmėjimas, bet ji ir pati beveik išsekusi. Režisierius Joachimas Lafosse’as, vengdamas nuosprendžių ir klišių, keliauja per depresijos ir manijos epizodus kartu su šia, atrodytų, stipria šeima.

BILIETAI: https://bit.ly/3NfZquG


SAULĖLYDIS / Sundown

Rež. Michel Franco
Prancūzija, Meksika, Švedija, drama, 2021, 1:23, N-16
Originalo kalba: anglų, ispanų; subtitrai: lietuvių, anglų
Pasaulinė premjera: Venecijos kino festivalis

Elis ir Neilas Benetai (Charlotte Gainsbourg ir Timas Rothas) su dviem paaugliais – turtinga britų šeima, vasarojanti Akapulke. Atostogas nutraukia žinia apie netikėtą artimojo mirtį. Skubiai susiruošus vykti namo, nelauktas vieno šeimos narių poelgis iškelia į paviršių giliai kunkuliavusį nerimą. Toliau tyrinėdamas įtampas visuomenėse ir spaudimą patiriančius žmones, režisierius Michelis Franco („Nauja tvarka“, „Kino pavasaris“) sukuria įtemptą ir paslaptingą istoriją apie šeimą – kitokią, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio.

BILIETAI: https://bit.ly/3L7ZlYh


PIRMOJI KARVĖ / First Cow

Rež. Kelly Reichardt
JAV, drama, 219, 2:02, N-13
Originalo kalba: anglų; subtitrai: lietuvių
Apdovanojimai: Geriausias filmas, „New York Film Critics Circle“ apdovanojimai

Tai jautri draugystės istorija iš nesvetingų XIX a. pradžios Oregono žemių. Kukis, mažakalbis vienišius ir gabus virėjas, ištvėrė kelionę į vakarus su kailinių žvėrelių medžiotojais. King-Liu, laimės ieškantis imigrantas iš Kinijos, pabėgo nuo persekiotojų, kaltinusių žmogžudyste. Netikėtai susitikę jie pajunta nuoširdų abipusį ryšį ir netrukus pradeda sėkmingą, bet pavojingą sausainių verslą – jam būtinas slaptas turtingo žemvaldžio karvės dalyvavimas.

BILIETAI: https://bit.ly/3wwy7qe


DRAKONAS IR STRAZDANOTOJI GRAŽUOLĖ / Ryû to sobakasu no hime

Rež. Mamoru Hosoda
Japonija, animacinis, fantastinis, nuotykių, 2021, 2:01, V
Įgarsinta: lietuvių; subtitrai: anglų
Pasaulinė premjera: Kanų kino festivalis

Suzu yra kukli 17-metė moksleivė, gyvenanti atsiskyrusi su tėvu kalnų kaimelyje. Bet kai prisijungia prie virtualaus pasaulio „U“, ji virsta Belle, pasaulinio garso dainininke, turinčia daugiau nei penkis milijardus sekėjų. Droviajai Suzu sunku gyventi šį dvigubą gyvenimą. Netrukus ji sutinka paslaptingą – žavingą ir baugų – padarą. Kartu jie leidžiasi į nuotykį, kuris padės Belle pažinti, kas ji iš tiesų yra.

BILIETAI: https://bit.ly/3qsMEzz


MAŽYTĖ MAMA / Petite Maman

Rež. Céline Sciamma
Prancūzija, šeimos, 2021, 1:12, N-7
Įgarsinta: lietuvių; subtitrai: anglų
Apdovanojimas: Žiūrovų prizas, San Sebastiano kino festivalis

Aštuonerių Neli ką tik neteko mylimos močiutės ir padeda tėvams tvarkyti savo mamos vaikystės namus. Ji tyrinėja namą ir aplinkinį mišką, kuriame jos mama Marion žaisdavo ir buvo pasistačiusi slėptuvę, apie kurią Neli tiek daug girdėjo. Vieną rytą mama išvažiuoja. Tuomet Neli sutinka bendraamžę mergaitę, statančią slėptuvę miške. Jos vardas – Marion. Tai poetiška istorija apie praradimą, atmintį, nuostabą ir vaizduotę mergaitės akimis.

BILIETAI: https://bit.ly/3IxqGBq


ANETĖ / Annette

Rež. Leos Carax
Belgija, Prancūzija, Vokietija, Graikija, Japonija, Meksika, Šveicarija, drama, romantinis, 2021, 2:10, N-16
Originalo kalba: anglų, prancūzų; subtitrai: lietuvių, anglų
Apdovanojimas: Geriausias režisierius, Kanų kino fest.

Spindinčiame Los Andžele gyvena Henris (Adamas Driveris) ir Ana (Marion Cotillard). Jis yra aštrų humoro jausmą turintis stand-up komikas, ji – visame pasaulyje garbinama operos solistė. Prožektorių šviesoje jiedu – tobula pora: sveiki, laimingi ir švytintys. Tačiau gimus dukrelei Anetei, paslaptingai ypatingų gabumų mergaitei, jų gyvenimas pasikeičia.

BILIETAI: https://bit.ly/3L80Zcp


ALKARASAS / Alcarràs

Rež. Carla Simón
Ispanija, Italija, drama, 2022, 2:00, N-7
Originalo kalba: katalonų; subtitrai: lietuvių, anglų
Apdovanojimas: „Auksinis lokys“, Berlyno kino festivalis

Nuo neatmenamų laikų Solė šeima gyvena nedideliame Alkaraso kaime Ispanijoje ir kiekvieną vasarą skina persikus savo sode. Tačiau juos iškrausto ir šiųmetinis derlius bus paskutinis. Pagal naujus planus, jų nuomojamoje žemėje bus iškirsti visi vaismedžiai ir pastatyti saulės elektrinės moduliai. Tai įžiebia nesutarimus didelėje ir glaudžioje šeimoje, kuri pirmą kartą susiduria su neaiškia ateitimi ir pavojumi prarasti daugiau nei namus.

BILIETAI: https://bit.ly/3iuJHKd