KALĖDINĖ KINO NAKTIS. 2 filmai už 6 eur!

Gruodžio 25 d. 19:30 val. DIDŽIOJI SALĖ:

AMELIJA IŠ MONMARTRO, Prancūzija + KIBIRKŠČIUOJANTIS LUISO VEINO GYVENIMAS, D. Britanija 

Amelija iš Monmartro – Vikipedija      

AMELIJA IŠ MONMARTRO
Prancūzija, drama, komedija, romantinis, 2001, 2:02, N-13. Rež.: Jean-Pierre Jeunet
Originalo kalba: prancūzų, subtitrai: lietuvių

20-mečio proga – neeilinė galimybė didžiuosiuose kino ekranuose vėl pamatyti „Ameliją iš Monmartro“.

Prisimenate Ameliją iš Monmartro? Šį vardą turbūt yra girdėję net ir žmonės, visiškai nesidomintys kinu. Na o tų, kurie matė (ir įsimylėjo) filmą, žvaigžde pavertusį aktorę Audrey Tautou, laukia neeilinė šventė: 20-ųjų metinių proga filmas vėl bus rodomas didžiuosiuose kino ekranuose.

Kuomet 2001-aisiais režisierius Jean‘as-Pierre‘as Jeunet filmavo romantinę komediją apie žavią, šiek tiek naivią ir be galo geros širdies prancūzaitę Ameliją, jis turbūt ir nesapnavo, kad kuria tikrą pasaulinį fenomeną. Juostą „Nepaprastas Amelijos Pulan likimas“ pamatė milijonai žmonių visame pasaulyje. Jis tapo žiūrimiausiu prancūzų filmu tiek tėvynėje, tiek JAV. Įtakingi spaudos leidiniai – „The New York Times“, „Rolling Stone“, „Empire“, „BBC Magazine“ ir daugybė kitų – „Ameliją iš Monmartro“ rinko vienu geriausių visų laikų ar bent jau pirmojo naujo tūkstantmečio dešimtmečio filmu. Kino festivalių bei organizacijų apdovanojimuose juosta nuskynė laurus 59 kartus, dar beveik 80 kartų buvo jiems nominuota. Ir, žinoma, suteikė kalną gerų emocijų milijonams žmonių visame pasaulyje.

m.forumcinemas.lt - Kibirkščiuojantis Luiso Veino gyvenimas

KIBIRKŠČIUOJANTIS LUISO VEINO GYVENIMAS
D. Britanija, biografinis, drama, 2021, 1:51, N-13. Rež. Will Sharpe
Originalo kalba: anglų, subtitrai: lietuvių

Tai – istorija apie kultinį XIX a. dailininką Luisą Veiną, pagarsėjusį antropomorfistiniais kačių, užsiėmusių žmogiškais darbais, piešiniais. Būtent šiam menininkui šiandien galime būti dėkingi už į mūsų namus atviliotas kates – XIX a. Anglijoje keturkojės buvo laikomos purvinu gatvės gyvūnu, netinkamu laikyti namuose, kuriuose tuo metu karaliavo šunys, tačiau fantastiški L. Veino piešiniai ir įsteigtas Nacionalinis kačių klubas (angl. „National Cat Club“) stipriai prisidėjo prie visuomenėje vyravusių pažiūrų keitimo ir kačių įsileidimo į namus.

Dailininkas išgyveno ir stulbinančią meilės istoriją – gyvenimo partnere pasirinko vyresnę ir iš žemesnio visuomenės sluoksnio kilusią moterį ir... namuose ėmė auginti katiną! Vėliau L. Veinas ne kartą tikino, jog kūryba besižavėjusi mylimoji ir kačiukas Piteris paklojo pamatus jo karjerai, nuolatos įkvėpdami ir skatindami eiti pirmyn. Menininko karjera truko daugiau nei tris dešimtmečius, jo sąskaitoje daugiau nei 100 iliustruotų vaikiškų knygų, nesuskaičiuojamas kiekis iliustracijų, publikuotų laikraščiuose ir žurnaluose, o L. Veino kurti atvirukai iki šių dienų išlieka kolekcionierių ypač medžiojamu objektu, aukcionuose neretai parduodamu už keliasdešimt tūkstančių JAV dolerių.

BILIETAI: https://www.garsas.lt/filmas/kaledine-kino-naktis-amelija-is-monmartro/


Gruodžio 25 d. 20:00 val. MAŽOJI SALĖ:

KALĖDOS ISLANDIJOJE, Islandija + TRIUMFAS, Prancūzija

Kalėdos Islandijoje (Echo), filmas | ŽMONĖS Cinema

KALĖDOS ISLANDIJOJE
Islandija, drama, 2019, 1:20, N-13
Originalo kalba: islandų, subtitrai: lietuvių

Kalėdų atostogos Islandijoje. 56 atskiri epizodai piešia rūsčiai švelnų šalies portretą šiuo nerimą ir jaudulį keliančiu laikotarpiu. Sukdamasis kaleidoskopas pažeria margų kasdienybės fragmentų ir kelia universalius žmogiškus klausimus. Filmo veikėjai kovoja su vienatve, baime, praeitimi ir dabartimi, o ironiškas ir kandus pasakojimo tonas leidžia jiems permąstyti savo vietą visuomenėje. 

Rúnaras Rúnarssonas yra islandų scenaristas ir režisierius. Jo debiutinis ilgametražis vaidybinis filmas „Vulkanas“ (2011) buvo atrinktas atstovauti Islandijai Geriausio filmo užsienio kalba kategorijoje „Oskarų“ apdovanojimuose, o „Žvirbliai“ (2015) pelnė „Auksinės kriauklės“ apdovanojimą San Sebastiano kino festivalyje.

Maištinga siela: Filmas: "Triumfas" / "Un triomphe"

TRIUMFAS
Prancūzija, drama, komedija, 2020, 1:45, N-13
Originalo kalba: prancūzų, subtitrai: lietuvių

Etjenas, talentingas, bet vargstantis aktorius, nusprendžia suorganizuoti teatro dirbtuves kalėjime, kurių tikslas – pastatyti spektaklį pagal įžymiąją pjesę „Belaukiant Godo". Visų nuostabai pasirodymas sulaukia itin didelio pasisekimo, dėl to kaliniams išduodamas leidimas pasirodymus organizuoti už kalėjimo ribų. Turo metu Etjenas užmezga itin artimą ryšį su spektaklio trupe, kurios likimas bus nuspręstas per paskutinį pasirodymą Paryžiuje.

„Tikrų įvykių įkvėpta komedija žaismingai pasakoja skaudžią istoriją, kurios tikslas ⎯ pasiekti žiūrovą ir priversti jį nusišypsoti. Įsimintinasis Kadas Meradas nepaliks abejingų. Meistriškas jo režisuojamos trupės pasirodymas tampa šios istorijos šerdimi." (Marija Fridinovaitė)

BILIETAI: https://www.garsas.lt/filmas/kaledine-kino-naktis-kaledos-islandijoje/

2 filmai už 6 eur.