LUX PUBLIKOS APDOVANOJIMAS 2022

Antrą kartą teikiamam LUX publikos apdovanojimui skirti atrinkti trys filmai. Padėkite mums išrinkti nugalėtoją – balsuokite. Pasižiūrėję filmus įvertinkite juos pagal šią sistemą: viena žvaigždutė – prastas, penkios žvaigždės – puikus.

Balsavimas prasidėjo 2021 m. gruodžio 12 d. Savo įvertinimą galite pakeisti iki 2022 m. gegužės 25 d. Užskaitomas tik paskutinis balsavimas.

Atsitiktine tvarka atrinkti dalyviai bus apdovanoti*: kažkam iš balsuojančių atiteks kvietimas į 2022 m. birželio 8 d. Europos Parlamente Strasbūre vyksiančią LUX publikos apdovanojimo įteikimo ceremoniją.

Gegužės 19 d. 18:30 val. filmas DIDŽIOJI LAISVĖ / Grosse Freiheit

Vokietija, drama, 2021, 1:57, N-16
Originalo kalba: vokiečių
Subtitrai: lietuvių

Rež.: Sebastian Meise

Pokario Vokietijoje Hansas vis patenka į kalėjimą dėl to, kad yra homoseksualas. Jo laisvės troškimas nuolat sužlunga, nes jis pažeidžia Vokietijos baudžiamojo kodekso 175 straipsnį. Vieninteliais ilgalaikiais santykiais jo gyvenime tampa santykiai su ilgamečiu kameros draugu Viktoru, nuteistu už žmogžudystę. Pradinė panieka perauga į kažką panašaus į meilę. Filme vaidina vienas įdomiausių šiuolaikinių aktorių Franz Rogowski („Viktorija“, „Tranzitas“, „Undinė“). Filmo „Didžioji laisvė“ premjera įvyko Kanų kino festivalyje, programoje „Ypatingas žvilgsnis“ ir laimėjo žiuri apdovanojimą.

„Didžioji laisvė“ („Great Freedom“, rež. Sebastian Meise) – vienas iš trijų filmų nominantų, pretenduojančių į 2022 m. Europos Parlamento organizuojamą LUX Europos publikos kino apdovanojimą.

Didžioji laisvė


Gegužės 5 d. 18:30 val. filmas QUO VADIS, AIDA?

Bosnija ir Hercogovina, Austrija, Lenkija, Norvegija, Nyderlandai, Prancūzija, Rumunija, Turkija, drama, 2022, 1:44, N-13
Originalo kalba: bosnių, anglų, olandų
Subtitrai: lietuvių

Rež.: Jasmila Žbanić

Bosnija, 1995-ųjų liepa. Aida dirba Jungtinių Tautų vertėja mažame Srebrenicos mieste. Serbų armijai užėmus miestą, jos vyras su dviem sūnumis atsiduria tarp tūkstančių žmonių, kurie prieglobstį ir pagalbą tikisi rasti JT stovykloje. Tiesiogiai bendraudama su derybininkais, Aida turi priėjimą prie nepaprastai slaptos ir svarbios informacijos. Kas matyti jos šeimos ir likusių miestelio gyventojų horizonte – išsigelbėjimas ar mirtis? Kokį žingsnį Aidai derėtų žengti? Tai filmas apie moterį, atsidūrusią vyrų karo žaidimų lauke.

Quo Vadis, Aida?


Gegužės 12 d. 18:30 val. filmas BĖGLYS / Flugt

Danija, Norvegija, Prancūzija, Švedija, animacinis, biografinis, drama, 2021, 1:30, N-13
Originalo kalba: danų, anglų
Subtitrai: lietuvių

Rež.: Jonas Poher Rasmussen

Aminas (pseudonimas), daug pasiekęs akademikas, grumiasi su skausminga, 20 metų saugota paslaptimi, kuri gali sugriauti jųdviejų su būsimu vyru susikurtą gyvenimą. Režisieriui Jonui Poher Rasmussenui, savo artimam draugui ir klasiokui, Aminas pirmą kartą papasakoja apie vaikystėje patirtą nepaprastą kelionę bėgant iš Afganistano. Nuoširdžiuose pokalbiuose, atpasakotuose animacijos priemonėmis, atskleidžiama nepamirštama savęs atradimo istorija.

FLEE / FLUGT - Film - European Film Awards 


 *Kino seansai NEMOKAMI

*Nemokamus bilietus kviečiame pasiimti kino centro „Garsas" kasoje. Informacija tel.: 8 (45) 468833, +370 684 75441