Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kviečia žiūrėti filmus ir diskutuoti

Kada: birželio 5 d. 18 val. 
Vieta: Panevėžio Senvagės amfiteatras (už kunigaikščio Aleksandro paminklo)

Diskusiją moderuos: psichologas – psichoterapeutas Dainius Čerbulėnas
Diskusijos tema: žalingi įpročiai, suvokimas ir galimybė į antrą šansą


DEVINTAS ŽINGSNIS
Drama, Lietuva, 1:34, 2023, N-13

Po neramaus dešimtmečio, Lino (akt. Valentin Novopolskij) gyvenimas pagaliau vėl pamažu tvarkosi. Dalyvaudamas gydančioje dvylikos žingsnių programoje, Linas dabar yra ties devintuoju – prisiimti atsakomybę už padarytas skriaudas bei atsiprašyti anksčiau įskaudintų žmonių.

Pagrindiniai žmonės šiame sąraše – jo paties šeima: dukters susilaukęs dar labai jaunas, Linas neišlaikė naujos realybės įtampos ir paliko šeimą. Dabar vyras yra priverstas pasirūpinti į bėdą pakliuvusia jau septyniolikmete dukra Ieva (akt. Gerda Čiūraitė). Apsigyvenę kartu, susvetimėję tėvas ir dukra pamažu bando vėl suartėti, tačiau tai nėra taip lengva. Situacija pasikeičia, kuomet jų namuose pradeda lankytis nuo problemų savo šeimoje bėganti Ievos draugė Maja (akt. Angelina Daukaitė). Jos gyvybiškumas ir žaismingumas prablaško Liną ir padeda lengviau išgyventi Ievos priešiškumą.

Nors Maja yra visiškai atsidavusi savo geriausiai draugei, netrukus ji pajunta draugystės ribas peržengiančią simpatiją Ievos tėčiui. Širdžiai, kaip žinia, neįsakysi ir Maja vis dažniau stengiasi pasilikti su Linu viena. Pastarasis, puikiai suprasdamas galimas tokio elgesio pasekmes, bando išlaikyti ribas, tačiau netrukus ir pats pajunta potraukį Majai.

Sumišę jausmai, sudėtingi klausimai ir moralinės dilemos – Ievai, Majai ir Linui teks atrasti savo tiesas bei kelią pirmyn; jie privalės išmokti suprasti, užjausti ir atleisti. Debiutinis režisierės Irmos Pužauskaitės filmas „Devintas žingsnis“ Lietuvos kino teatruose pradedamas rodyti spalio 6 dieną.

Filmas lietuvių kalba, be subtitrų.

Režisierė: Irma Pužauskaitė

Scenarijaus autorė: Eglė Vertelytė

Prodiuseris: Lukas Trimonis, Inscript

Vaidina: Valentin Novopolskij, Gerda Čiūraitė, Angelina Daukaitė, Marius Repšys, Lina Rastokaitė ir kiti.