Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kviečia žiūrėti filmus ir diskutuoti

Birželio 1 d. 18 val. Panevėžio Senvagės amfiteatre šalia Kunigaikščio Aleksandro paminklo. Nemokama kino filmo peržiūra ir diskusija po seanso. 

Diskusiją moderuos: psichologas – psichoterapeutas Dainius Čerbulėnas
Diskusijos tema: ar širdis gali suminkštėti, kai supranti, kad esi ne vienas?

 

 

ERIKAS AKMENŠIRDIS
Žanrai: Nuotykių, Šeimai | Trukmė: 106 min. | Cenzas: N7 | Režisierius: Ilmar Raag | Šalys: Estija, Liuksemburgas, Lietuva, Suomija, Latvija, Ukraina | Kalba: Dubliuotas lietuviškai

Vienuolikametis Erikas (akt. Herman Avandi) įsitikinęs, kad jo širdis kaip akmuo. Todėl visai nesijaudina, kad neturi draugų, o tėvai nuolat užsiėmę savais reikalais. Viskas apsiverčia aukštyn kojom, kai Erikas susipažįsta su padauža mergaite Marija (akt. Florin Gussak). Gyvena ji didžiulėje viduramžių pilyje, kur skraido vaiduokliai, kalba paveikslai ir… labiausiai už viską nemėgsta Eriko! Nes ir jis atsikraustė gyventi į šią pilį, o visų blogiausia tai, kad Eriko tėvai, paveldėję pilį iš tetos Brunhildos, užsimanė senuosius gyventojus iškraustyti. Marija turi slaptą planą – surasti bei išgelbėti savo mamą, kurią prie Afrikos krantų pagrobė piratai ir išvyti Eriko šeimą.

Akmeninės širdies Erikas visai nenori gyventi pilyje! Vaikų galvose gimsta idealus planas – išplaukti į jūrą, surasti mamą, o tada laimingai išsiskirti ir patraukti savais keliais. Du drąsuoliai, net įsivaizduoti negalėjo, kokie milžiniški iššūkiai ir nuotykiai jų laukia išplaukus į atvirą jūrą! Jūrų bangos ir dangaus rūkai atvedė juos į tarpupasaulį – pasaulį, esantį tarp gyvųjų ir mirusiųjų pasaulių – ten plaukioja milžiniškas laivas vaiduoklis „Ouroboros“ pilnas keisčiausių dalykų, saugančių neįtikėtinas paslaptis, klastingiausių piratų, o laivo kapitono širdis šalta ir juoda kaip vandenyno gelmė. Marija žino, kad jos mamą pagrobė būtent šis laivas…

Ar pavyks drąsiesiems keliautojams ištrūkti iš piratų gniaužtų ir pasiekti svarbiausią savo tikslą – surasti dingusią Marijos mamą? O gal Eriko širdis visai ne akmeninė? Gal ji sugeba jausti ir suprasti, kad tikrų draugų toli ieškoti nereikia, nes jie dažniausiai būna šalia.

 

 

europacinemas+creative_logo_blackjuodas