Kino centras „Garsas“ kviečia ne tik kurti, bet ir palaikyti jaunuosius kino kūrėjus. Jau rugsėjo 3 d. 15 val. kino centras atveria duris XVII-ajam Respublikiniam trumpametražių filmų festivaliui „AŠ+MIESTAS=KINAS 2021“.

Filmų festivalis „AŠ+MIESTAS=KINAS 2021“ kiekvienais metais kviečia visus norinčius kurti, jungtis kino meno mylėtojus ir pažvelgti į savo miestą ar miestelį pro kino kameros objektyvą, o savo kūrybą išreikšti trumpu iki 10 min. filmu. Festivalyje dalyvauti gali įvairių temų, žanrų filmai, nufilmuoti tiek profesionalia videokamera, tiek mobiliuoju telefonu. Respublikinis trumpametražių filmų festivalis skirtas įvairaus amžiaus auditorijai, daug dėmesio skiriant jaunimui. Renginio metu žiūrovai turi galimybę pamatyti jaunųjų kūrėjų darbus, video kūrimu išreikštas aktualias temas bei kino tendencijas.

Konkursinėje programoje dalyvaujančius filmus vertins profesionali komisija. Šiais metais komisijos pirmininkas – jaunosios kartos režisierius Vytautas Tinteris. Jo filmografijoje tokie filmai kaip „Aš turiu anūkę“ (2013), „Violence“ (2013 m.), „Mes tik pavogėm truputį tuščios erdvės“ (2018) bei debiutinis pilnametražis, didžiuosiuose kino ekranuose pasirodęs filmas „Plastikinių rūmų žmonės“ (2019 m.). Taip pat dalyvauja du komisijos nariai: Silvestras Polinauskas – jaunosios kartos režisierius, prieš tris metus baigęs LMTA kino režisūros studijų bakalaurą. Jo filmografijoje yra šie jo rašyti ir režisuoti trumpametražiai filmai – „Das Auto“ (2017) ir „Siena“ (2018) – jie buvo rodyti Lietuvos ir kelių užsienių festivalių konkursinėse programose. Antras komisijos narys – naujienų portalo Lrytas.lt Kultūros skyriaus redaktorius  Ramūnas Gerbutavičius. 

Visi Respublikinio trumpametražių filmo festivalio „AŠ+MIESTAS=KINAS 2021“ dalyviai apdovanojami dalyvio diplomais, o festivalio nugalėtojams išmokami ir dovanojami: 1 vieta – prizas už geriausią filmą, II ir III vietos laimi išskirtinius prizus, dalyvių taip pat laukia Panevėžio miesto savivaldybės prizas, žiūrovų prizas ir dar įvairios skatinimo nominacijos. Žiūrovai, atėję rugsėjo 3 d. 15 val. į filmų festivalį turės puikią progą išreikšti savo nuomonę ir padėti išrinkti komisijai nominantą žiūrovų prizui laimėti. O prizai kaip ir kiekvienais metais išties gausūs. XVII-ąjį Respublikinį trumpametražių filmų festivalį remia: AB Linas, Baltijos implantologijos centras, Vaido dažasvydis, MB Švari erdvė, Molainių žirgynas, Tomas Tattoo, VšĮ Sveikatos oazė, MB Embazė; informaciniai rėmėjai: lrytas., aina.lt. Muzikiniu pasirodymu renginio žiūrovus ir dalyvius džiugins Daumantas Lukošiūnas.

Ateikite palaikyti jaunųjų kūrėjų jau šį penktadienį, rugsėjo 3 d. 15 val. į kino centrą „Garsas“ naujuoju adresu Klaipėdos g. 146, Panevėžys!

Projektą „Mano mokytojas kinas“ iš dalies finansuoja: Panevėžio miesto savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba.

Šaltinis: https://www.lrytas.lt/kultura/meno-pulsas/2021/08/31/news/trumpametraziu-filmu-festivalis-sugrizta-i-panevezi-kviecia-palaikyti-jaunuosius-kino-kurejus-20595018/