Tarptautinis eksperimentinio kino ir meno festivalis „Suspaustas Laikas“

RENGINYS NEMOKAMAS 24 D. 15:30 VAL.
Festivalis „Suspaustas Laikas“ savo kelionę Lietuvoje ir alternatyvų kino ir meno pažinimą pradėjo 2016 m. vasarą Nidoje. Kasmet festivalio programa apima netradicines kino ir meno formas, raiškos priemones: hibridinius filmus, nenaratyvinį kiną, technologinius ir procesinius eksperimentus mene. Ypatingas dėmesys teikiamas trumpametražio filmo formatui kaip savarankiškai meninei priemonei, suprantamai ne kaip ilgo metro santrumpa, o lygiavertis meno kūrinys, būdingas eksperimentiniam kinui. Festivalio metu vyksta kino filmų peržiūros, susitikimai su vietos ir tarptautiniais režisieriaus, kino dirbtuvės ir meniniai performansai.
Festivalio vizija ir tikslas
Tarptautiniu festivaliu „Suspaustas Laikas“ siekiama sudaryti sąlygas meno ir kino mylėtojams plėsti žinias apie eksperimentinį kiną, meną, kino kalbos evoliuciją ir naujausias technologijas mene. Festivalis prisideda prie kino meno sklaidos Lietuvos regionuose ir jaunimo, vietos bendruomenės kultūrinės edukacijos.
Edukacinė eksperimentinio kino programa
Edukacinė kino programa bus skirstoma į dvi dalis, supažindinimas su kino ir meno sąvokomis, eksperimentinio kino vieta kino ir meno disciplinuose, svarba, raida ir istorija.
Supažindinimas su “Suspausto Laiko” festivaliu, Olandijos, Argentinos, Indonezijos ir Japonijos eksperimentinio kino mokyklomis ir jų darbais.