Išskirtinė psichologinė drama „Juodasis strazdas“ (angl. „Blackbird") supažindina mus su plačia ir didele šeima, kuri susibūrusi vienuose namuose minimaliai bendrauja su išoriniu pasauliu, o dauguma pokalbių ar svarbiausių akimirkų apima sveikatos problemas. Skamba girdėtai? Lyg dokumentika apie tai, kaip mes visi gyvename šiomis dienomis?

Vis dėlto drama „Juodasis strazdas“, kurioje pagrindinius vaidmenis atlieka „Oskaro“ laureatės Susan Sarandon ir Kate Winslet, iš tiesų pasakoja apie nepagydomai sergančią mamą, nusprendusią nutraukti savo pačios gyvenimą ir paskutinį kartą sukviesti artimuosius po vienu stogu.

Drama, kurioje K.Winslet kartu su aktore Mia Wasikowska vaidina S.Sarandon dukteris, Sam Neill – jos vyrą, o Bex Taylor-Klaus – dukters antrąją pusę, yra tarsi testamentas, liudijantis šeimos galią tamsiausiomis gyvenimo valandomis. „Liūdniausias ar net siaubingiausias COVID aspektas yra tai, kad žmonės miršta vieni, palikę savo artimąjį greitosios pagalbos skyriuje ir nesuprantantys, kad gali jų daugiau nepamatyti, išskyrus atsisveikinimą mobiliuoju telefonu“, – sako Susan Sarandon, lygindama istorijas, išgirstas iš ligoninėse dirbančių žmonių, su dramos „Juodasis strazdas“ scenarijumi.

„Ir aš manau, kad tai padeda mums pasakyti žmonėms, kad mes juos mylime, ir būti su jais. Šiandieniniame pasaulyje iš tikrųjų susidurti su ta scena būtų siaubinga“, – teigia prieš kiek daugiau nei savaitę 74-ajį gimtadienį atšventusi aktorė.

S.Sarandon gimė Niujorke ir gyveno „Queens“ kaimynystėje, kol su šeima persikėlė į Edisoną, Naujajame Džersyje. Ji lankė Šv. Pranciškaus Asyžiečio gimnaziją, baigė Edisono vidurinę mokyklą. 2010 metais aktorė buvo įtraukta į Naujojo Džersio šlovės muziejų.

Nuo tada, kai prieš 50 metų debiutavo kine ir 1995 m. pelnė „Oskaro“ statulėlę už vaidmenį filme „Mirtininkas eina“, S.Sarandon visos savo karjeros metu stengėsi išplėsti žiūrovų pasaulėžiūrą. „Aš visada tikiuosi, kad po kiekviena mano sukurto filmo žmonės bus raginami tapti pagrindiniais veikėjais savo gyvenime“, – mano aktorė.

Šaltinis: https://www.15min.lt/vardai/naujiena/pasaulis/susan-sarandon-apie-susidurima-su-mirtimi-dramoje-juodasis-strazdas-1052-1392892