Jei Azhy Robertsono pavardės dar nežinote, greičiausiai jau būsite jį matę ekranuose. Garsiausiai 10-mečio berniuko vardas nuskambėjo per „Oskarų“ teikimo ceremoniją, mat filmas „Santuokos istorija“ (orig. „Marriage Story“), kuriame jis taip pat atliko vaidmenį, pretendavo į šešias svarbiausių kino apdovanojimų statulėles ir vieną jų gavo. Jau šį penktadienį, per Heloviną, A. Robertsoną vėl išvysime didžiuosiuose ekranuose – jaunoji žvaigždė atliko pagrindinį vaidmenį šiurpą keliančiame XXI a. technologijų siaubo trileryje „Ateik pažaisti“.

Vaidmenų filmuose bei serialuose A. Robertsono sąskaitoje jau beveik dvidešimt. Berniukas sako, jog aistrą vaidybai atrado būdamas trejų.

„Netyčia nugirdau, kad šalia esančiame teatre, kur mes lankėmės, vyksta vaidybos pamokos. Paprašiau mamos, kad mane ten nuvestų. Ir štai, dabar aš čia. Žinoma, vaidyba scenoje ir prieš kameras labai skiriasi. Teatre negali pamiršti scenarijaus eilučių, negali pakartoti nepavykusio dublio. Filmuose taip pat yra iššūkių, tik kitokių, todėl džiaugiuosi, kad galiu vaidinti ir ten, ir ten“, – sako dešimtmetis aktorius.

O ar sunku suderinti taip greitai besivystančią karjerą ir laimingą vaikystę?

„O, tai paprasta, – sako berniukas. – Turiu pakankamai laiko tam, ką daro mano bendraamžiai. Prisikviečiu draugų ir žaidžiame kompiuterinius žaidimus. Mėgstu skaityti. Kai galiu, vis dar einu į mokyklą. Po jos galiu ir dirbti su režisieriais. Tačiau kol kas aktoriaus karjera neatima daug laiko.“

Tačiau panašu, kad tai ilgai netruks, nes A. Robertsonui žadama tikrai šviesi ateitis. Jį giria ne tik režisieriai, aktoriai (pavyzdžiui, Scarlett Johansson), bet ir kino kritikai. Būtent todėl, kaip pats sako, jaunoji žvaigždė taip laukia naujausio filmo „Ateik pažaisti“ premjeros bei po jos būsiančių įvertinimų.

Juostoje A. Robertsonas įkūnys Oliverį, kuris yra nuo pat vaikystės autizmo sutrikimą turintis vaikas. Net ir sulaukęs mokyklinio amžiaus, berniukas gyvena savo pasaulyje, praktiškai nekalba ir šalinasi žmonių. Dėl savo kitoniškumo Oliveriui būtinas mobilusis telefonas ar planšetė – kad jais galėtų bendrauti su aplinkiniu pasauliu. Vieną dieną nutinka kažkas nepaprasto: iš ekrano į jį kreipiasi nepažįstama būtybė, prisistatanti Lario vardu ir taip pat ieškanti draugo.

Pamatę, kad Oliveris per daug prisirišo prie išmaniųjų technologijų, sunerimsta jo tėvai. Tačiau bandymas apriboti Oliverio laiką, praleidžiamą virtualiajame pasaulyje, suerzina paslaptingąjį Larį. Netrukus Laris apsigyvena ir Oliverio tėvų išmaniuosiuose, o dar vėliau suranda ir būdą, kaip persikelti į realybę fiziškai. Dabar Lario draugystė jau reiškia nebe džiaugsmą, o mirtiną pavojų.

XXI a. technologijų siaubo trileris „Ateik pažaisti“ Lietuvoje pradedamas rodyti per Heloviną – spalio 30 d.

 

Informacijos šaltinis: https://www.alfa.lt/straipsnis/50430455/siaubo-filmo-ateik-pazaisti-aktorius-jau-zino-ka-reiskia-varzybos-del-oskaru-pradejo-vaidinti-vos-treju