Kasmet Panevėžio kino centre „Garsas“ vykstantis renginys „Lietuviško kino dienos“ rugsėjo 20-29 dienomis kvietė į lietuviškų filmų kino seansus bei susitikimus su visame pasaulyje garsiais lietuviais. Rugsėjo 20 d. 18 val. renginį atidarė režisieriaus Igno Jonyno drama „Nematoma“.  Su gausiai susirinkusiais žiūrovais susitiko ir filmą pristatė režisierius Ignas Jonynas, scenarijaus bendraautorius, filosofas Kristupas Sabolius ir prodiuseris panevėžietis Aurimas Pukevičius. Filmo „Nematoma“ premjerą vainikavo ekspresyvūs šokių studijos eLKa dance modernaus šokio pasirodymai, atspindintys premjeros temą.

                          Rugsėjo 22 d. 15 val. kino centre „Garsas“ lankėsi Antanas Mockus – Kolumbijos lietuvių kilmės filosofas, matematikas, politikas, buvęs Kolumbijos universiteto rektorius, du kartus Bogotos meras, tris kartus kandidatas į Kolumbijos prezidentus. Garbingas svečias kartu su režisieriumi Sandro Bozzolo į Lietuvą atvyko supažindinti žiūrovus su filmu „Nijolė“, dokumentine juosta apie Antano mamą – garsią skulptorę Nijolę Šivickas, menininkę, po Antrojo pasaulinio karo iš Lietuvos bėgusią nuo sovietinio režimo. Panevėžiečiai sužinojo, kad šviesaus atminimo menininkė Nijolė turi ryšių su Panevėžiu – yra baigusi Panevėžio mergaičių gimnaziją. Filmo herojumi tapęs Antanas Mockus „Lietuviško kino dienų“ organizatoriams įteikė savo sukurtą meno kūrinį – lentelę su įspaustu žodžiu – Mujer – moteris, lygiai tokią pačią, kokią kūrė ir filme. Ši lentelė – moterų menininkių palaikymo simbolis, kurį sugalvojo pati Nijolė.

                          Į „Lietuviško kino dienas“ savo kūrybos retrospektyvos pristatyti atvyko Vakarų šalyse labai mylimas režisierius Šarūnas Bartas. Rugsėjo 25 d. 18 val. jis, kartu su aktoriumi Valentinu Masalskiu, kolega, režisieriumi Artūru Jevdokimovu, prodiusere Jurga Dikčiuviene kvietė į filmo „Laisvė“ peržiūrą, dalinosi kūrybą lydėjusiais prisiminimais ir užsiminė, kad kelių mėnesių bėgyje pasirodys naujas jo filmas „Sutemose“. Kaip teigia pats režisierius, filmas bus visiškai kitos stilistikos nei įprasta jo kūryboje bei nustebins dialogų ir veiksmo gausa. Retrospektyvos programoje taip pat buvo galima išvysti filmus iš 35 mm kino juostos: „Trys dienos „Koridorius“ ir „Eurazijos aborigenas“.

                          Devynias dienas vyksiančio renginio metu buvo parodytos 7 lietuviškų filmų programos. Į repertuarą buvo sugrįžę žiūrovų pamėgti filmai tokie, kaip „Sengirė“, „Spec. Žvėrynas“ ar „Rūgštus miškas“. Renginį „Lietuviško kino dienos“ rugsėjo 29 d. 16 val. uždarė panevėžietės režisierės Aistės Žegulytės filmas „Animus animalis (istorija apie žmones, žvėris ir daiktus“, filmo peržiūroje dalyvavo ir į žiūrovų klausimus atsakinėjo prodiuserė Giedrė Burokaitė. Šiuo metu režisierė Aistė Žegulytė savo kūrybą ir filmą „Animus animalis (istorija apie žmones, žvėris ir daiktus“ pristato Tarptautiniame kino festivalyje „BEAST“, Portugalijoje. Šis festivalis režisierės filmui  jau 22-asis, Aistės Žegulytės darbas savo tematika ir unikaliu vaizdavimu traukia viso pasaulio žiūrovų dėmesį bei pelnė ne vieną apdovanojimą.  

                          Rugsėjo 20-29 dienomis žiūrovai buvo kviečiami balsuoti už labiausiai patikusį  filmą. Žiūroviškiausio titulą šiemet pelnė iš užjūrio atkeliavęs dokumentinis filmas „Nijolė“. Jo kūrybinei grupei bus įteiktas specialus prizas, kurį įsteigė kasmetinis renginio partneris, savo darbais Panevėžio vardą garsinantis meninio stiklo studijos „Glass Remis“ dailininkas Remigijus Kriukas. Renginį  „Lietuviško kino dienos“ iš dalies finansuoja Lietuvos kino centras ir Panevėžio miesto savivaldybė.

aut._Inga_Klezytė_(3) lkd_atidarymas šarūnas_bartas_su_jurga_dikčiuviene    

balsadėžė H_Kudirka_06 masalskis_sus_jevdokimovu