Savižudybių tema nėra lengva, bet net ir apie tai galima sukurti filmą, kuris nestokotų šviesos ir optimizmo. Po išankstinės filmo peržiūros pakalbinus filmo žiūrovus, susidaro įspūdis, kad suteikti vilties ir motyvacijos filmo kūrėjams pavyko.

„Man filmas labai patiko ir tikrai sujaudino iki ašarų. Patiko tai, kad viskas nufilmuota labai natūraliai ir pagrindiniai veikėjai buvo savimi. Džiaugiuosi, kad kolegos mažame rajone tampriai bendradarbiaudami, ieškodami savižudybių prevencijos problemos sprendimų, nuveikė tokį darbą ir tapo pavyzdžiu kitoms Lietuvos savivaldybėms“, – apie filmą kalbėjo psichologė Inga.

„Filmas labai priverčia susimąstyti ir tinka įvairioms amžiaus grupėms, nes visi susimąstom apie savižudybių problemą, o filmas leidžia pažvelgti į tai iš kitos pusės. Manau, kad apie savižudybių prevenciją turėtų būti kalbama daug dažniau ir tie skaičiai tikrai sumažėtų“, – teigė moksleivė Aistė.

Kupiškyje savižudybių skaičiai prieš septynerius metus buvo vieni didžiausių Lietuvoje – du kartus lenkė bendrą Lietuvos vidurkį ir keturis kartus Europos vidurkį. Tai buvo gan opi Kupiškio savivaldybės problema. Tačiau kadangi jokios nacionalinės strategijos nebuvo, tuometinis rajono meras nusprendė pabandyti situaciją pakeisti pasitelkus savo rajono gyventojus.

Plačiau skaitykite: https://bit.ly/2ZIEpom

Informacijos šaltinis: 15min.lt