Į Lietuvą atkeliauja didžiausias visų laikų ukrainietiškas filmas – užburiančio grožio animacija „Mavka: miško siela“

Liepos 14 dieną į kino teatrus atkeliaujanti nuostabaus grožio animacija „Mavka: miško siela“ jau pagerino rekordus ir Ukrainoje tapo žiūrimiausiu visų laikų čia sukurtu filmu bei žiūrimiausia visų laikų animacija, šalyje nustelbusia tokius hitus kaip „Ledo šalis“, „Pakalikai“ ar „Liūtas karalius“. Juostą sukurti įkvėpė ukrainiečių literatūros klasika tapusi eiliuota drama „Lisova pisnya“ (liet. Miško daina).

Kaip skelbia kūrėjai, juostos autorinės teisės buvo parduotos daugiau nei 80-čiai šalių, tarp jų – ir Lietuvos filmų platintojams. Dėl daugybės Ukrainos karo pabėgėlių, daugelyje užsienio šalių filmas bus rodomas ir originalo kalba. Mūsų kino teatruose juosta taip pat pasirodys ir dubliuota lietuviškai, ir ukrainiečių kalba.

„Tai viena gražiausių istorijų, sukurtų Ukrainoje. Norėjome, kad ją išgirstų pasaulis. Dabar, kai mūsų šaliai sunkus laikas, vyksta karas, labai svarbu skleisti pakilią ukrainietišką dvasią ir Mavkos istorija yra viena tų, kuriomis norisi dalintis su visu pasauliu. O mūsų piliečiams, kurie išsibarstę, norisi priminti apie stiprią dvasią, kuri neleis pasiduoti, kad ir kaip viskas klostytųsi“, - sako filmo kūrėjai.

Juosta „Mavka: miško siela“ pasakos apie neaprėpiamuose miškuose nuo neatmenamų laikų gyvenančias daugybę pasakiškų būtybių, kruopščiai saugančių savo paslaptis. Viena jų – geraširdė ir gražuolė pavasario šauklė Mavka, kurią miško gyventojai išrenka naująja miško Sergėtoja. Dabar Mavkos darbas ir pareiga – saugoti miško gyventojus ir bet kokia kaina ginti visos gyvybės šaltinį, stebuklingąjį Gyvybės Medį.

Vieną dieną Mavka išgirsta nuostabią melodiją, kurią savo medine fleita groja žmonių padermės atstovas – vaikinas Lukas. Nors miško būtybės žmonių privengia, Mavka iš karto pajunta, kad Luko širdyje nėra vietos pykčiui ir niekšybėms, nes ten jau gyvena muzika. Žmogus ir fėja pamažu susidraugauja, o netrukus vienas kitam pajaučia ir dar šiltesnius jausmus.

Vis tik naivaus Luko laukia sunkiausias jo gyvenimo išbandymas: jis patenka į klastingos turtuolės Kylinos pinkles. Ji tikisi, kad Lukas, pats to nežinodamas, atves ją prie Gyvybės Medžio, suteikiančio amžiną jaunystę ir grožį. Kylina taip pat apsuka galvas ir prie miško esantiems kaimo gyventojams bei sukursto juos prieš miško būtybes. Mavkai teks pasirinkti – ar atlikti pareigą ir visomis išgalėmis ginti savo namus, ar pasitikėti savo jausmais ir žmonių gerumu.

Kvapą gniaužiantys vaizdai, pasakiškos būtybės ir iš legendomis apipintos praeities atkeliavusi istorija – animaciniame filme visai šeimai „Mavka: miško siela“. Lietuviškai įgarsintos juostos premjera – liepos 14 dieną.

Filmo anonsas: https://youtu.be/zxwYNv2CAWY