LUX Europos publikos kino apdovanojimas (sutrumpintai – LUX publikos apdovanojimas) skiriamas Europos Parlamento ir „European Film Academy“ – tai būdas parodyti Europos Parlamento atsidavimą kultūrai. Šia iniciatyva skatinama kultūrų įvairovė ir teikiama apčiuopiama parama kinui ir menui.

LUX publikos apdovanojimas pakeitė ankstesnį LUX kino apdovanojimą, kurį 2007 m. įsteigė Europos Parlamentas, ir „European Film Academy“ 1997 m. pradėtą teikti „People’s Choice Award“ (žiūrovų simpatijų prizą). Nominuoti filmai atkreipia dėmesį į dabartines socialines ir politines aktualijas, įtraukia žiūrovus į gyvas diskusijas apie Europą ir atspindi Europos kino grožį ir įvairovę.

Į dėmesio centrą iškeldamas filmus, kuriuose gvildenami esminiai Europos viešųjų diskusijų klausimai, šis apdovanojimas toliau tiesia tiltus visoje Europoje.
Apdovanojimu siekiama stiprinti politikos ir piliečių ryšį pakviečiant Europos žiūrovus aktyviai dalyvauti ir skirti savo balsus už labiausiai patikusius filmus. Juo siekiama skatinant žiūrovus įsitraukti į diskusijas apie Europą ir „išgyventi Europą“ žiūrint įkvepiančius Europos filmus.

Antrajam LUX publikos apdovanojimui nominuoti filmai buvo viešai paskelbti per 2021 m. gruodžio 11 d. Berlyne vykusią „European Film Awards“ ceremoniją. Žiūrovai kartu su Europos Parlamento nariais kviečiami balsuoti. Daugiausia jų surinkęs filmas pelnys LUX publikos apdovanojimą. Nugalėtojas bus paskelbtas per Europos Parlamente vyksiančią apdovanojimo ceremoniją, kuri bus surengta per 2022 m. birželio 8 d., trečiadienio, plenarinį posėdį Strasbūre.

Nominuoti filmai subtitruojami 24 oficialiosiomis ES kalbomis, peržiūrų ir balsavimo laikotarpiu visose ES šalyse bus organizuojama nemokama jų peržiūra.

Balandžio 1 d. 20:00 val. kino centre „Garsas" žiūrovus kviečiame į NEMOKAMĄ filmo - nominanto apdovanojimui peržiūrą. Filmas FLEE / Flugt (Danija, Prancūzija, Norvegija, Švedija, dokumentinis, animacinis, drama, biografinis, 2021, 1:29, rež.: Jonas Poher Rasmussen). Po filmo peržiūros žiūrovai galės dalyvauti tiesioginiame forume ir išreikšti savo nuomonę balsuojant ir įvertinant matytą filmą. 

Flee | LUX Audience Award Flee (2021) | MUBI Flee Review | Movie - Empire