Kino centras „Garsas“ kviečia į kontaktų mugę ir filmų programą „Įstabios asmenybės“   

 

                          Lapkričio 27 dieną 17.30 val. prie arbatos puodelio kviečiame panevėžiečius į filmų programos „Įstabios asmenybės“ pristatymą ir kontaktų mugę, kurioje turėsite galimybę susipažinti ir įsigyti originalių meno dirbinių, aksesuarų, papuošalų, kvapų, medaus ir vaško produktų. Programą atidarys daugiausiai apdovanojimų šių metų Sandanso kino festivalyje pelnęs Ljubomiro Stefanovo ir Tamaros Kotevskos dokumentinis filmas „Medaus šalis“. Makedonijos laukinės bitininkystės tradiciją puoselėjančios Hatidzės istoriją pasakojantis filmas sužavi tapybiška kinematografija ir subtiliai atskleidžia atsakingo vartojimo, žmogaus ir gamtos pasaulio harmonijos temas. Programos pristatyme dalyvaus Panevėžio bitininkų draugija, aprangos dizainerė Kristina Narbutaitė, Jaukios drabužių ir aksesuarų parduotuvės stilingoms moterims, mylinčioms madą „Merilyn“ atstovai, rankų darbo papuošalų „Agnės artelė“ atstovai, keramikos dirbinius pristatys „Jurgitėlės amatai“, Reda Pocienė demonstruos kumštines pirštines.

                          Programoje taip pat pristatomas filmas „Kusama“ (rež. Heather Lenz) žiūrovus supažindins su žirnelių karaliene tituluojamos Yayoi Kusamos – žinomiausios Japonijos menininkės gyvenimu ir kūryba. Jos darbai parduodami brangiau nei bet kurios kitos gyvos dailininkės pasaulyje, žaismingi paveikslai ir instaliacijos puikiai žinomi net ir menu nesidominčiai publikai. Spalvingesnis už jos kūrinius yra tik pačios Yayoi Kusama gyvenimas. Susitaikiusi su nuo vaikystės ją lydėjusia liga, ji piešia savo haliucinacijas ir lig šiol kiekvieną dieną dirba prie naujų kūrinių, mėgaudamasi pagaliau atėjusiu pasauliniu pripažinimu.

                          Filmas „Halstonas: šlovės ir nuopuolio istorija“ vaizduoja dar vieną intriguojančią šlovės ir nuosmukio istoriją apie dizainerį Halstoną, kuris Amerikos madą įrašė į viso pasaulio mados žemėlapį. Nuo Jacqueline Kennedy skrybėlaitės iki mados pasaulio viršūnės 8 dešimtmetyje, kai Versalio Royal Operoje metė iššūkį prabangiai ir rafinuotai Paryžiaus scenai. Jaudinančioje film-noir žanrą primenančioje dokumentikoje „Halstonas: šlovės ir nuopuolio istorija“ režisierius Frédéric Tcheng atkuria Halstono portretą, įpindamas tiek homofobijos atgarsius, tiek hedonistiško gyvenimo spindesį, tiek kūrybos susidūrimą su komercija, kai dizaineris pardavė ne tik savo vardą, bet ir sielą.

                          Visi trys programos „Įstabios asmenybės“ filmai pelnė daugybe kino apdovanojimų. Savo turtingu vizualiniu pateikimu filmai patiks net ir išrankiausiam žiūrovui. Bilietus į programos atidarymą galima įsigyti internetu: https://www.garsas.lt/filmas/programos-istabios-asmenybes-pristatymas-medaus-salis/

 

įstabios_amsneybės