Kino centras „Garsas“ jau 25 metus teikia edukacines paslaugas ir rengia įvairius užsiėmimus vaikams ir jaunimui, o pastaraisiais metais jų įvairovė dar padidėjo. Labai džiugu, kad mokytojų ir mokinių pamiltos programos tobulėja, o susidomėjimas edukacija nuolatos auga.  Sulaukiame dalyvių ne tik iš Panevėžio miesto bei rajono, bet ir Naujosios Akmenės, Mažeikių, Kupiškio, Rokiškio kraštų. Tad kviečiame susipažinti su edukacinėmis kino centro „Garsas“ programomis, kurios pritaikytos pagal kiekvienos amžiaus grupės gebėjimus ir poreikius.

                          „Kai mažieji kino žiūrovai negali atvykti pas mus – kino teatras atvažiuoja į svečius“. Į Panevėžio miesto bei rajono darželius Kalėdų dvasią atvežame pirmieji. Jau tradiciškai šventinę nuotaiką pažadina filmas „Magiška dėžutė“ tai užburianti istorija apie netikėtus stebuklus ir atgautą pasitikėjimą savimi. Darželius aplankome ne tik per šventes, bet ir kitu, darželiams patogiu, laiku. Turime edukacinę trumpametražių filmukų programą, kurios metu vaikai ne tik žiūri filmukus, bet ir dalyvauja įvairiose veiklose: vaizdo ir garso takelių analizė, kurios metu girdimas tik filmuko garsas- be vaizdo, įjungiame vaizduotę ir tik iš garsų bandome suprasti, apie ką filmukas galėtų būti, vėliau žiūrime filmuką pakartotinai, tik jau kartu su vaizdine medžiaga – lyginame rezultatus.  Prevencinio filmuko aptarimas nagrinėjant patyčių, aplinkos taršos temas. Vaikų mėgstama veikla – reakcija plojimais į besikeičiančius kadrus. Filmukų analizę vainikuoja matytų veikėjų vertinimas, priskiriant skirtingų spalvų rutuliukus. Spalva atitinka veikėjui jaustą emociją (juoda – pyktis, geltona – laimė). Atsisveikinant visi vaikai gauna dovanų kino juostas – po vieną sekundę iš filmo, taip pat sužino įdomius faktus apie jas.

                          „Kino istorija“ – programos metu mokiniai susipažįsta su kino istorija ir skaitmeninių technologijų raida. Taip pat aplanko kino teatro užkulisius, aparatinę, susitinka su kino operatoriumi ir turi išskirtinę galimybę dirbtuvėlėse prikelti kino juostą antram gyvenimui.

                          „Kino pamoka“ – populiariausia kino cento siūloma edukacinė programa. Kas mėnesį parengiama „Kino pamokų“ programa mokykloms, kurioje filmai suskirstyti pagal klases ir skirtingą tematiką. Visose mokyklose šios programos nugula mokytojų kambariuose, kur pedagogai gali susipažinti ir išsirinkti norimą filmą, kurių net 46, patalpinti ir kino centro internetinėje svetainėje www.garsas.lt, kino pamokų skiltyje. Programos metu prieš filmo peržiūrą edukologė pristato pagrindines temas, į ką reikia atkreipti dėmesį – sužadina mokinių kritinį mąstymą. Yra galimybė užsisakyti filmo aptarimą kartu su edukologe. Edukaciniai filmai visuomet slepia daugybę temų ir potemių, kurias būtina išnagrinėti.

                          Kino pamokas pradinių klasių mokiniams galima užsakyti naudojantis kultūros paso platforma, o po kino filmų peržiūrų moksleivių laukia skirtingos reflektavimo veiklos. I, II, III, ir IV klasių moksleiviai atlieka skirtingas veiklas, kurios pritaikytos pagal kiekvienos amžiaus grupės gebėjimus: skirtingų veikėjų vertinimas pagal sukeltas emocijas išreiškiant jas specialiais emocijų lipdukais (I) arba skirtingų spalvų kamuoliukais (II), debatai (III), žinučių rašymas patikusiems veikėjams (IV). Šiomis priemonėmis ugdomas vaikų kūrybiškumas, kritinis mąstymas, kultūrinis identitetas.

                          Kino kūrimo dirbtuvės – tai išskirtinė stovykla, vykstanti tik kartą per metus, kurioje paaugliai kartu su kino profesionalais, operatoriais ir režisieriais, kuria trumpametražius filmus, kuriuos vėliau galima išvysti didžiausiame Lietuvos kino ekrane, festivalyje „AŠ+MIESTAS=KINAS“. Stovykla vyks ir šiemet liepos 1-5 dienomis kino centre „Garsas“, tad kviečiame registruotis 16-20 metų jaunimą! Tereikia parašyti laiškelį apie save el. paštu edukacija@garsas.lt, nepraleisk progos!

                          Kino centras „Garsas“ neketina sustoti, todėl jau ruošiamos naujos edukacinės programos: prevencinių filmukų kūrimo dirbtuvėlės, naujos veiklos darželiuose, naudojant inovatyvias priemones bei plečiamas kultūros paso paslaugų sąrašas. 

 

 Edukacinių programų koordinatorė Ligita Brazytė

 

0006

 0007_-_copy