Kol mes kasdien sekame orų prognozes ir svajojame apie baltas, snieguotas šventes, gruodžio 17 dieną kino ekranuose pasirodysianti latvių bei estų kino kūrėjų bendrai kurta nuotykių juosta visai šeimai „Kalėdos džiunglėse“ parodys ir kitokias tradicijas. Indonezijoje filmuotas filmas kalbės ne tik apie šventinės dvasios, Kalėdų senelio paieškas kitoje pasaulio pusėje, bet ir primins, jog Kalėdos – tai ne tik blizgučiai bei nuo valgių lūžtantys stalai. Apie tai pasakoja juostos kūrėjai, kuriems teko susipažinti su kitokiomis tradicijomis, o filmavimų metu – patirti ne vieną iššūkį.

„Suplanavę filmavimus Džakartoje nutuokėme, jog viskas nebus taip paprasta, kaip visa tai darant gimtojoje šalyje. Nors ir bandėme kaip įmanoma geriau pasiruošti, prieš kelionę stengėmės išstudijuoti Indonezijos vietinių kultūrą, papročius, taisykles, vos atvykę vis tiek susidūrėme su iššūkiais. Pradedant problemomis su vizomis, muitine, baigiant neįprastomis kelių eismo taisyklėmis bei pilvams nepažintu maistu. Tačiau kad ir kokių sunkumų buvo, filmavimai tikrose džiunglėse suteikė naujos patirties, nuotykių, galiausiai parsivežėme tai, apie ką svajojome prieš kuriant filmą. Istorijas iš ten pasakosime dar ir savo anūkams“, - pranešime spaudai sakė filmo režisierius iš Estijos Jaakas Kilmis.

Jis neslepia, jog sunkumų filmuojant, ieškant lokacijų bei taikantis prie vietinių žmonių bei jų įprasto gyvenimo tempo buvo ir daugiau, tačiau galiausiai net ir didžiausi netikėtumai virto autentika dvelkiančiomis scenomis, kurias išvydę žiūrovai net nesupras, jog tai nebuvo suplanuota iš anksto. „Žinoma, galėjome viską nufilmuoti žaliame fone ir egzotiškus vaizdus sukurti kompiuteriu, tačiau lengviausi keliai – tikrai ne mums. Manau, kad „Kalėdos džiunglėse“ yra vienintelis iki šiol pilnametražis filmas, visas nufilmuotas už šalies ribų. Komandai svarbu buvo autentika – neįmanoma pajusti tikrosios Kalėdų dvasios Indonezijoje, būnant čia, Europos pakrašty. Nuvykę ten ir išgirdę vietinių gyventojų pasakojimus, papildėme scenarijų autentiškomis detalėmis. Tai buvo dar vienas nemažas iššūkis – mums, europiečiams, tinkamai pavaizduoti svetimas tradicijas, jų neiškreipiant“, - pasakojo juostos prodiuseris Roberts Vinovskis.

„Dar būdamas mažas berniukas svajojau apie tai, kaip leidžiuosi į nuotykius džiunglėse. Dabar, kai atogrąžų miškams gresia pavojus, atėjo laikas ne tik svajoti, bet ir veikti. Tad mano fantazijas perkėlėme į ekranus ir leisime mažiesiems herojams išgelbėti džiungles“, - intrigavo filmo režisierius. Nuotykių juostos „Kalėdos džiunglėse“ veiksmas prasideda visai netoli nuo mūsų – Latvijoje. Vieną dieną 10-metės Paulos tėtis geologas džiugiai praneša gavęs pasiūlymą vykti dirbti į tolimąją Indoneziją. Bet kadangi vienam ten būtų liūdna, jis prikalbina kartu vykti visą šeimą: Paulą, jos 14 metų seserį Keitę ir jų mamą. Deja, gyvenimas naujoje šalyje pasirodo tikrai ne rožėmis klotas. Tėtis, kaip visada, pasineria į darbus; mamai svetimoje ir nepažįstamoje aplinkoje prisitaikyti sekasi sunkiai; Keitė žengia į paauglystės etapą ir... na, kartais tiesiog būna bjauri. Tad netrukus Paula suvokia, kad vienintelis dalykas, galintis išgelbėti šeimą, yra Kalėdų stebuklas. Bet kur tu čia tokį rasi – šalyje, kurioje net sniego nebūna? Visa laimė, kad naujasis Paulos draugas, dvylikametis Akimas, išgirdęs mergaitės rūpesčius, prisimena kažkada girdėjęs legendą, jog džiunglėse gyvena paslaptingas šamanas, galintis išpildyti slapčiausius norus. Paula iš karto nusprendžia, kad šis šamanas yra ne kas kitas, o pats Kalėdų Senelis – juk pastarasis irgi visuomet išpildo vaikų dovanų norus. Vaikai nedvejodami leidžiasi į džiungles jo ieškoti. Jaudinančių ir pavojingų nuotykių pilnoje kelionėje jų lauks keisčiausi gyvūnai, požeminiai urvai, džiunglių dvasios ir netgi kanibalai. Ar pavyks jiems nugalėti visus iššūkius ir atrasti Kalėdas džiunglėse? Smagi, nuotykių kupina juosta visai šeimai „Kalėdos džiunglėse“ Lietuvoje pradedama rodyti gruodžio 17 dieną.

Informacijos šaltinis: https://www.delfi.lt/veidai/kinas/juostos-kaledos-dziunglese-kurejams-filmavimai-indonezijoje-pazere-issukiu-istorijas-is-ten-pasakosime-ir-savo-anukams.d?id=88919613