Per vieną savaitgalį – du apdovanojimai filmui „Pavyzdingas elgesys“

Režisierių Audriaus Mickevičiaus ir Nerijaus Mileriaus dokumentinis filmas „Pavyzdingas elgesys” įvertintas net dviem tarptautiniais apdovanojimais.

Kroatijoje vykstančiame dokumentinių filmų festivalyje „ZagrebDOX“, tarptautinėje konkursinėje programoje, filmas pelnė Specialaus paminėjimo prizą. „Už išskirtinį ir dramatišką asmeninį požiūrį į atsisveikinimą, kolektyvinį kerštą ir sistemingas bausmes, tikrąją gyvenimo istoriją paverčiant kino meditacija. Šis filmas padeda mums suprasti kalėjimų sistemos logiką, taip pat ją išgyvenančius žmones, jų gyvenimą, šeimas ir istorijas. Pats režisierius susiduria su sistemos problemomis ir turi rasti būdą, kaip su ja susitaikyti“, – įteikiant apdovanojimą teigė žiuri.

23-ajame Slovėnijos filmų festivalyje „Vesna“ apdovanojimas filmui skirtas už geriausią muziką, jį pelnė kompozitorius Marjanas Šijanecas. Pasak žiuri, šiame dokumentiniame filme apie kalinius įkalintus iki gyvos galvos, muzika palaiko beviltiškumo situaciją, kurioje atsidūrė nuteistieji, skatindama nerimą, kai žiūrovas pirmą kartą susiduria su žudikais ir nuraminanti pabaigoje, sukeliant atleidimo jausmą.

Filmo „Pavyzdingas elgesys“ pasaulinė premjera įvyko DOK Leipzig festivalyje ir laimėjo tris apdovanojimus: „Auksinį balandį“, FIRPRECI prizą ir Taprreliginės žiūri apdovanojimą. Liublijanos dokumentinių filmų festivalyje filmas įvertintas Specialiuoju paminėjimu.

Lietuvoje spalio 7-ąją „Pavyzdingas elgesys“ atidarė tarptautinį festivalį „Nepatogus kinas“.

Filmo prodiuseriai: Rasa Miškinytė (ERA FILM/Lietuva), Igor Pediček (Casablanca Film Production/Slovėnija), ir Martichka Bozhilova (Agitprop/Bulgarija).

Filmo gamybą rėmė Lietuvos kino centras.

 

Informacijos šaltinis: http://www.lkc.lt/2020/10/per-viena-savaitgali-du-apdovanojimai-filmui-pavyzdingas-elgesys/