Režisierės Inesos Kurklietytės filmas vaikams „Drugelio širdis“ vienija jėgas su nevyriausybine organizacija „Vaikų linija“ ir pasitelkdami kūrybiškumą ketina kovoti prieš patyčias Lietuvos mokyklose. Dalis už filmą surinktų lėšų bus skirta emocinę paramą vaikams ir paaugliams teikiančiai „Vaikų linijai“, rašoma filmo kūrėjų pranešime žiniasklaidai.

Filmas „Drugelio širdis“ kino teatrus pasieks balandžio 8 dieną. „Vaikų linija“ rekomenduoja filmą pradinių ir jaunesnių klasių mokiniams kaip priemonę, leidžiančią jautriai pažvelgti į patyčių temą ir aptarti, kokius jausmus jos kelia, kokie galimi reagavimo į patyčias būdai. Kita svarbi tema – draugystė, kaip ji kuriama ir išlaikoma. Lietuvos mokyklų mokytojams jau paruošta metodinė medžiaga, padėsianti kalbėti su vaikais apie patyčias, remiantis filmu. O moksleivius filmo komanda kviečia dalyvauti konkurse, kur kartu su visa klase galės sukurti filmo dainos interpretaciją.

Filmas „Drugelio širdis“ keliauja į didžiuosius vaikų filmų festivalius  Nyderlanduose, Belgijoje ir Vokietijoje - LRT

„Vaikų linijos“ psichologė dr. Jurgita Smiltė Jasiulionė sako, kad žeminančio elgesio ir patyčių problema iki šiol yra viena opiausių socialinių problemų Lietuvos mokyklose.

„Tai yra viena dažniausių vaikų kreipimųsi į „Vaikų liniją“ temų, o Tarptautinis moksleivių gyvensenos ir sveikatos tyrimas atskleidžia, kad Lietuva yra viena pirmaujančių šalių pagal patyčias patiriančių ir besityčiojančių iš kitų vaikų skaičių. Žeminančio elgesio tema įgauna naujų aspektų ir šiandienos – karo Ukrainoje – kontekste, kuomet mokyklose atsiranda agresyvaus elgesio apraiškų, nukreiptų prieš rusakalbius Lietuvoje gyvenančius vaikus. Tad svarbu su vaikais nuolat reflektuoti patyčių tema bei kartu su jais ieškoti būdų kurti tokią aplinką mokykloje, kurioje kiekvienas vaikas, nepriklausomai nuo jo tautybės, lyties, tikėjimo, pažiūrų, jaustųsi saugus ir priimtas“, – sako J. S. Jasiulionė.

Socialinę žinutę skleidžiantis filmas „Drugelio širdis“ pasirodo tokiu metu, kai susitelkimo, kalbėjimosi temos yra kaip niekada aktualios, anot „BE PATYČIŲ“ kampanijos koordinatorės Eglės Tamulionytės, ir sudėtingu metu labai svarbu skirti laiko bendroms malonioms veikloms, kurios leistų saugiai išlieti emocijas, rasti pusiausvyrą ir nusiraminimą.

„Vaikams skirti filmai yra vienas iš saugių ir vaikams priimtinų būdų kalbėtis socialinėmis temomis. Analizuojant filme vaizduojamas vaikams atpažįstamas santykių situacijas, aptariant filmo herojų išgyvenamus jausmus, diskutuojant, kaip vaikai patys galėtų reaguoti atsidūrę panašiose situacijose, galime didinti vaikų sąmoningumą patyčių tema ir skatinti juos imtis aktyvių veiksmų, siekiant sustabdyti žeminantį elgesį bei kurti draugišką atmosferą grupėje“, – įsitikinusi E. Tamulionytė.

Sukurti filmą režisierę Inesa Kurklietytė įkvėpė Modestos Jurgaitytės knyga „Ypatingas“. Jos herojus Juozapas sako esantis paprastas vaikas ir jo širdis yra paprasta, tik kaip medalis kabo ant krūtinės. Anot berniuko mamos, jis gimė apdovanotas, nes turi didelę ir jautrią širdį – tik tokios širdys išgelbės pasaulį.

Po sėkmingo skrydžio Europoje, filmo „Drugelio širdis“ premjera Lietuvoje –  balandį - LRT

Filme vaidina Elija Malinauskas, Vilnė Konstancija Abukevičiūtė, Mindaugas Balabonas, Rokas Mizeikis ir kiti. Tėvus, mamas, mokytojus bei kaimynus „Drugelio širdyje“ vaidina daug garsių lietuvių aktorių: Eglė Jackaitė, Lukas Petrauskas, Gabrielia Kuodytė, Toma Vaškevičiūtė, Marius Repšys, Gabija Jaraminaitė, Julius Žalakevičius, Sonata Visockaitė, Violeta Mičiulienė bei kiti.

Filmą kūrė prodiuserinė kompanija „Fralita Films“, filmo platinimu Lietuvoje rūpinasi kompanija „Acme Film“. Filmą iš dalies finansavo Lietuvos kino centras, Kūrybiškos Europos Media programa ir Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.

 

Informacijos šaltinis: https://www.lrt.lt/naujienos/kultura/12/1649811/filmas-drugelio-sirdis-kviecia-isskleisti-kurybiskumo-sparnus-ir-kartu-kovoti-pries-patycias