Tarptautinio filmų festivalio „Europos kinas ir dieną, ir naktį“ 2020 vaikų ir jaunimo programą „Pažadinti žvilgsniai“ šiemet atidarė šilumos ir atostogų nuotykių kupinas filmas „Nepaprasta vasara su Tesa“ (rež. Steven Wouterlood). Pagal olandų rašytojos Anos Woltz to paties pavadinimo novelę sukurta drama vaikams ir jaunimui akcentuoja šeimos santykius ir pabrėžia žmogiškojo ryšio svarbą. Filmas pelnė 9 tarptautinius kino apdovanojimus.

Kas galėjo pagalvoti, kad egzotiškoje ir vaizdingoje Teršelingo saloje prie jūros, kur visų mintys sukasi tik apie maudynes ir deginimąsi saulėje, dešimtmetis filmo herojus Semas užduos sau pimuosius egzistencinius klausimus. Šeimos idilę netikėtai sutrikdžius Semo brolio kojos lūžis ir mamos migrena, Semas pasijunta vienišas, tai paskatino pamąstyti, ką jis darys, kai vieną dieną liks vienas. Nepaisant šeimos nesėkmių ir sudėtingai atrodančių filosofinių klausimų, filmas suteiks gero humoro dozę ir prikaustys dėmesį netikėtais siužeto vingiais tiek vaikus, tiek suaugusius.

 

vasara_su_tesa nepaprasta_vasara_su_tesa_1

Semas stengiasi kuo daugiau laiko praleisti vienas, ruošdamasis dienoms, kai jo artimųjų nebus šalia. Jo gamtos pažinimo ir vienatvės praktikas sugriauna netyčia sutikta mergaitė Tesa. Ji nori susipažinti su tėvu, kurio niekada nėra mačiusi, ir paprašo Semo pagalbos. Taip Semas įsivelia į nuotykius, kurių metu supras tikrą šeimos ir draugų vertę.

su_tesa tesa